in

Penguenler de Aldatır!

Kuzey kutbunda yapılan çekimlerde kameraya yakalanan bir erkek penguen, yuvasına geldiğinde eşini başka bir erkek penguenle yakalayınca ortalığı savaş alanına çevirdi.

penguen-aldatma1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

National Geographic, hayvanlar alemindeki en ‘kanlı’ kavgalardan birini ekranlarına taşıdı. Hayvanlar alemi az kalsın bir aşk cinayetine sahne olacaktı. National Geographic televizyonunda yayınlanan ve penguenler aleminin pek de alışık olmadığımız bir yüzünü gösteren videoda bir erkek penguen yuvasına geldiğinde eşini başka bir erkek penguenle birlikte yakalarken görülüyor. Bunun ardından deliye dönen ve ‘yuva yıkmaya çalışan’ akranına saldıran erkek penguen birden ortalığı kan gölüne çeviriyor. Özellikle sert ve kemikli kanatlarıyla birbirine vuran penguenlerin kavgası çok şiddetli geçiyor.

Videonun devamında yuvanın içine kaçan rakibini kovalayan penguen ise daha sonra çaresizce yenilgiyi kabul etmek zorunda kalıyor. Çünkü intikam çabaları boşan çıkan penguenin eşi diğer erkek pengueni tercih ediyor ve birlikte yuvadan ayrılıyorlar.

Kaynak: National Geographic

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Koala on

Avustralya’da Bir Sürücünün Çantasından Yavru Koala Çıktı

2

Köpekler Ağlar mı?