in

Penguen Dindim Kendisini Kurtaran Adamı Her Yıl Ziyaret Ediyor

Hayvanların insanlara olan sevgisi sınırsız ve karşılıksız. Macellan pengueni Dindim, 5 yıl önce kendisini petrolden kurtaran işçiyi her yıl ziyaret ederek gösterdiği minnet duygusuyla bunu çok güzel kanıtlıyor.
Macellan Pengueni Kendisini Kurtaran Adamı Her Yıl Ziyaret Ediyor-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Patagonya’da bir Macellan pengueni, bulandığı petrolü temizleyerek hayatını kurtaran Brezilyalı adamı ziyaret etmek için her yıl göç yoluna kısa bir mola veriyor ve yoluna devam etmeden önce insan arkadaşının yanında bir süre kalıyor.

Bu sevginin sözle tarif edilmesi ise imkansız. Gap Year.com’dan Will Jones’un haberine göre bölgedeki Penguenler her sene binlerce kilometre kuzeye, daha sıcak yerlere göç ediyor. Beş yıl önce emekli bir inşaat ustası Joao Pereira de Souza, Brezilya’daki evinin yakınında petrol ziftine bulandığı için yerinden kımıldayamayan bir penguene rastladı. Pengueni evine götüren Joao, onu temizledi, tedavisi boyunca karideslerle besledi, adını da Jingjing koydu.

httpvh://youtu.be/6McB0jhPWqs

Jingjing gücü kuvveti yerine gelip sağlığına kavuştuktan sonra, Joao onu denize, kendi doğal habitatına geri bıraktı. Görev tamamlanmıştı.

Ne var ki her sene göç zamanı Jingjing, kendi hayatını kurtaran arkadaşı Joao’ya sürpriz yaparak onu ziyarete başladı. Penguen ile insan arasındaki dostluk bu şekilde başlamış oldu.Macellan Pengueni Kendisini Kurtaran Adamı Her Yıl Ziyaret Ediyor-Ajanimo-2

Güney Amerika’nın güneyinde yer alan Patagonya’da yaşamını sürdüren Jingjng bir macellan pengueni, nesillerinin devamını sağlamak için, her yıl binlerce mil yol katedip daha sıcak iklimlere göç ediyor. Onun türüne, kendilerini 1520’de keşfeden efsane kaşif Macellan’ın adı verilmesi de bu sebepten.

Kaynak: Yeşil Gazete 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanların Enfeksiyonla Baş Etme Yolları Ajanimo 4 3

Hayvanların Enfeksiyonla Baş Etme Yolları

imgur dog1

Sosyal Medyada Tartışılan Fotoğraf: Köpek Nerede?