Patron Kedilerin Dükkanı, Bu Kez Yardıma Muhtaç Dostları için Satış Yaptı

Kadıköy’de buluna The Stuff Vintage geçtiğimiz cumartesi günü kapılarını yardıma muhtaç hayvanlar için açtı.

The Stuff Vintage, birçok hayvan severin deyimiyle Kediköy’de 5 yaşında bir mağaza. Bulunduğu mahallenin birçok kedisine, köpeğine sahip çıkıyor.

Bu amaçla da bir garage sale gerçekleştirdiler. Etkinliğin gelirini Yaşam Hakkına Saygı Derneği himayesindeki hayvanlara ve Hasırcıbaşı’nın kedilerine bağışladılar. Çünkü patron öyle istemiş. Hatta patronlar öyle istemiş. Çünkü dükkanda birden çok patron kedi var.

Çocuk yaşlardan bu yana eski eşyalara merakı olan iki eski reklamcı Elif Erkaya ve Aslı Nacak, beyaz yakalı kariyerlerine son verip artık evlerine sığmayan eski eşyaları bir dükkanda toplamaya başlamışlar. Atıl durumdaki sayısız mobilyayı yenileyerek hayata döndürmüşler. Kendilerini dönemsel eşyalar dükkanı olarak tanımlıyorlar.

Dükkan ağırlık olarak 70’li yılların modern tasarımlarına ve elbette kedilere ev sahipliği yapıyor. Sadece mobilya gibi büyük parçalar ya da kedi gibi patililer yok elbette, eski mutfak eşyalarından dekoratif objelere kadar birçok farklı ürünleri de var.

Etkinliğe gerek hayvan korumacıların gerekse de Modalıların çok ilgi göstermesi üzerine ayda bir yapmaya karar vermişler. Bundan sonraki etkinliklerden haberdar olmak, hatta yolunuz Kadıköy’e düşerse dükkanı ziyaret etmek, kedileri sevmek isterseniz instagram hesaplarını takip edebilirsiniz: @thestuffvintage

İtfaiye Ekipleri Yavru Köpekleri Boğulmaktan Kurtardı

Düşen Kayaların Altında Kalan Köpek Kurtarıldı