in

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor

İmrahor Vadisi’nde 8 yıl önce Volkan Koç öncülüğünde kurulan ve yüzlerce can dosta ev sahipliği yapan Patiliköy, mevcut alanın Kanal Ankara Projesi’ne denk gelmesi nedeniyle Gölbaşı’na taşındı. 

Dün açılışı gerçekleşen Patiliköy 380 hayvana ev sahipliği yapıyor. Duvarla çevreli geniş alanda köpekler  özgürce dolaşabiliyor. Yeni ekilen fidanların büyüdüğünde köpekleri güneşten koruması hedefleniyor.

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Her köpeğin kendisine ait bir kulübesinin olduğu Patiliköy’de köpeklerin serinlemesi için de bir havuz bulunuyor. Patiliköy’de soğuk havalarda köpeklerin korunabilmesi için 9 adet ısı yalıtımlı çadır bulunuyor.

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor 1

Engelli, yaşlı ve yavru köpekler için özel alanlar oluşturulurken hayvanların bakımı 2 veteriner hekim tarafından yapılıyor. Volkan Koç, Gölbaşı Ahiboz mahallesinde bulunan Patiliköy’ün ziyaretçilerini beklediğini belirtiyor.

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor 3

20 bin metrekarelik yeni alanın İmrahor’daki yerden üç kat daha büyük olduğunu belirten Volkan Koç, Gölbaşı’na taşındıktan sonra yol ve yağmur suyunun giderini sağlayacak kanal gibi bazı sıkıntılarla karşılaştıklarını ifade etti.

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor 5

Belediyenin desteğiyle bu sorunları aştıklarını belirten Koç Mansur Yavaş ve Veteriner İşleri Müdürlüğüne teşekkür etti. Açılışa Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü ve ekibi de katıldı.

Patiliköy Yeni Yerinde Yüzlerce Köpeğe Ev Sahipliği Yapıyor 6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

border collie photo by honeycorn d4i4hjk

En Zeki Köpek Irkları

Mutluluğa Hayvan Barınağında Evet Dedileröç

Mutluluğa Hayvan Barınağında ‘Evet’ Dediler