in

Patileriyle Dünya Gülümseme Günü’ne Smiley Çakanlar

1999 yılından bu yana Ekim ayının her ‘Frieday’inde kutlanan Dünya Gülümseme Günü’nde sevimli patiler de insan dostlarıyla beraber bir ‘Smiley’ çaktılar.

ABD’li reklamcı Harvey Ball, 1963 yılında Smiley ikonunu bir müşterisi için tasarlamıştı. Smiley ikonu, geçen yıllar içerisinde Ball’un öngörmediği bir biçimde popüler bir simgeye dönüştü. Ball, Smiley’in ticari özelliğinin ötesine geçip, tüm dünyada iyi niyet ve neşenin sembolü olduğunu görünce, hiç değilse yılda bir kez bunu kutlamak gerektiğine karar verdi. Böylece 1999 yılında Dünya Gülümseme Günü kutlanmaya başladı. Dünya Gülümseme Günü’nün mesajı basit: “Bir güzellik yapın. Bir insanın gülümsemesine yardım edin.”

Her yıl Ekim ayının ilk Cuma günü kutlanan Dünya Gülümseme Günü’nde sosyal medya hesaplarından #worldsmileday, #dunyagulumsemegunu etiketleriyle birçok insan da hayvan dostlarıyla birlikte bu güzel günde gülümseyen fotoğraflarını paylaştı. Siz de yüzünüzü güldüren sevimli dostlarınızla bu güzel günde çektiğiniz fotoğraflarınızı açık içerik olarak haberimizin devamına ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya on 2

“Gidengelmez“ Dağları’na Terk Edilen Köpeklere Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı

papa on 1

Papa Francis Köpeklerle Buluştu