in

Pati Birliği Sokak Hayvanları için Yola Çıkıyor

İstanbul’da belirlenen pilot bölgelerde köpeklerin beslenmesi, trafikte fark edilmeleri için reflektörlü tasma takılması, acil durumlarda müdahale etmek için gönüllü ekipler kurulması gibi çalışmaları koordine edecek olan ekip aynı zamanda köpeklerin sevgi ve bakım ihtiyaçlarına yönelik olarak bir mobil uygulama da geliştirecek.

İstanbul’daki sokak köpeklerinin yaşam koşullarının iyileştirilmesi için hayata geçirilen sosyal sorumluluk projesi “Pati Birliği”, pilot bölgelerdeki faaliyetlerine başlıyor. Projenin ilk aşamasında Riva, Beykoz, Göktürk, Kemerburgaz ve Silivri’deki sokak köpeklerine trafiğin hızlı aktığı ve özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu noktalarda otomobiller tarafından fark edilmeleri için reflektörlü tasma takılacak.

1502866802 pati birligi logo 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

National Geographic ve Subaru işbirliğiyle sokak köpeklerinin koşullarını iyileştirme hedefiyle kurulan “Pati Birliği”, çalışmalarına 25 Ağustos’ta başlayacak.

Projenin ilerleyen aşamasında ise gönüllü hayvanseverlerin Beşiktaş bölgesindeki köpeklerin mama, su, sevgi ve bakım ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir platform kurulması planlanıyor. Hayvanseverler köpeklere takılacak çipli tasmalar ve geliştirilecek bir mobil uygulama ile sokak köpeklerinin yerini tespit edebilecekler. Pati Birliği’nin Beşiktaş bölgesi gönüllüleri Subaru tarafından sağlanan ve köpeklerin kullanımına uygun şekilde yeniden tasarlanan acil müdahale araçları Subaru XV ile ulaşım ve lojistik ihtiyaçlarını karşılayacaklar.

Pati Birliği Sokak Hayvanları için Yola Çıkıyor

Proje Lideri Sarp Dakni Pati Birliği’nin amacının şehirdeki tüm canlılara eşit yaşam hakkı tanımak olduğunu belirtti: “İstanbul gibi dünyanın en büyük metropollerinden birinde sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmemiz, hem onlar hem de bizim hayat standardımızı yükseltecektir. Doğada her canlının yaşam hakkı eşittir. Kentsel büyümesini sürdüren şehrimizde, her biri ayrı bir can olan sokak köpekleri için bu projeyi hayata geçirdik. Projenin ana hedefleri arasında, sokak köpeklerine çipli tasmalar takılarak sürekli takiplerinin yapılması ve bu sayede kontrollerinin yapılarak ömürlerinin uzatılması geliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

How often should a dog urinate 0 758x426 1

Erkek Köpekler Neden Çiş Yaparken Ayağını Kaldırır?

cat grooming shutterstock 166275389 758x426

Kedileri Düzenli Taramanın Faydaları