in

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz’da Gerçekleştirdi

Sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla yola çıkan Pati Birliği ilk görevini gerçekleştirdi.

Subaru ve National Geographic işbirliğiyle kurulan ve İstanbul’daki sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirme hedefiyle çalışmalar düzenleyen sosyal sorumluluk projesi “Pati Birliği”, ilk etkinliğini 25 Ağustos Cuma günü Beykoz’da gerçekleştirdi.

1503672658 Pati Birli i 105

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

26 Ağustos Dünya Köpek Günü öncesinde, Bahçeköy ve Kilyos bölgesinde sokak köpeklerine trafiğin hızlı aktığı ve aydınlatmanın yetersiz olduğu noktalarda fark edilebilmeleri için reflektörlü tasmalar takıldı. Gönüllülerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte ayrıca köpeklerin mama, su ve bakım ihtiyaçları da karşılandı. Pati Birliği önümüzdeki günlerde Riva, Göktürk, Kemerburgaz ve Silivri’deki sokak köpekleri için de harekete geçecek.

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz'da Gerçekleştirdi

Projenin ikinci aşamasında ise gönüllü hayvanseverler Beşiktaş bölgesindeki köpeklerin beslenme, bakım ve sevgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya gelecekler. Bir mobil uygulama ve çipli tasmalar aracılığıyla yerleri tespit edilen köpeklerin devamlı bakımını yapacak olan gönüllüler, Subaru tarafından köpeklere uygun olarak tasarlanan Subaru XV acil müdahale araçları ile köpeklerin yardımına koşacaklar.

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz'da Gerçekleştirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

siamese cat 408746 1920 e1480635959695 758x426

Kedilerde Güneş Alerjisi Cilt Kanserine Dönüşebiliyor

1 758x426

Yavru Kedilerde Ağız Kokusu Nedenleri