in

Pati, Anaokulundaki Miniklerin En Küçük Arkadaşı Oldu

urhaniye ilçesinde, Yıldız Özsaraç Anaokulu’nda sahiplenilen köpek yavrusu öğrencilerin sevgilisi oldu. Pati adı verilen 4 aylık yavru ile oynayan çocuklar mutlu olurken, Okul Müdürü Mehtap Güven, köpeğin öğrenciler için çok büyük zenginlik olduğunu söyledi.

Yıldız Özsaraç Anaokulu’nda, belediyenin köpek barınağından alınan yavru köpek öğrencilerin arkadaşı haline geldi. Okulda Pati için özel kulübe yaptırıldı. Pati’yi sırayla seven öğrenciler büyük mutluluk yaşıyorlar.

Pati Anaokulundaki Miniklerin En Küçük Arkadaşı Oldu1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Okulda 160 öğrencinin eğitim gördüğünü anlatan Okul Müdürü Mehtap Güven, “Milli Eğitim Bakanımızın her okula bir evcil hayvan talimatı gereğince bu köpeği barınaktan aldık. Bütün öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde Pati’yi seviyorlar. Öğrenciler için çok büyük bir zenginlik oldu ”dedi. Öğrenciler arasında hayvan sevgisinin arttığını anlatan Rehber Öğretmen Mustafa Sökeli de, “ Köpek sevmenin öğrencilerin ruhsal sağlığının gelişmesinde olumlu katkı sağladığına inanıyoruz. Öğrencilerimiz sırayla bunu besliyorlar. Çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerinede katkısı olmaktadır. Çocuklar korkmadan yardım etmeyi de öğreniyorlar.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksicinin Ezdiği Yavru Köpek Sağlığına Kavuştuöç

Taksicinin Ezdiği Yavru Köpek Sağlığına Kavuştu

ayının havuz keyfi

Bulgaristan’daki Bir Otele Giren Ayının Havuz Keyfi Kameralara Yansıdı