in

Parka Otobüs Kullanarak Giden Köpek: Eclipse

This image provided by KOMO-TV shows Eclipse, a black Labrador. If her owner takes too long finishing his cigarette, and their bus arrives, she climbs aboard solo and rides to her stop, the dog park, to the delight of fellow Seattle bus passengers. (AP Photo/KOMO-TV)

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

2 yaşındaki siyah dişi labrador kırması Eclipse, Seattle metrosunun demirbaşı  haline geldi. Otobüs durağında sahibiyle otobüse bekleyen ve sahibinden önce otobüse atlayarak yolculuk eden bu akıllı köpek yol macerasına bir yenisini eklemiş. O sahibinin onu götürdüğü köpek parkının yolunu dikkatle takip etmiş ve sonunda öğrenmiş. O artık insanlar gibi tek başına otobüs hattına binip, köpek parkına gidebiliyor.

EclipseSeattleBus2

Banliyö görevlisi Tiana Rainwater, tüm şöförlerin Eclipse’i tanıdığını ve onun metroya bindiğinde; insanlar gibi koltuğa oturup, yolculuk ettiğini belirtiyor.

EclipseSeattleBus1

Sahibi Jeff Young’a göre Eclipse, herkesi mutlu edecek kadar şirin ve kimseyi rahatsız etmeyecek kadar da akıllı bir köpek. Ama o, ara sıra yaramazlık da yapmıyor değil. Bazen otobüsten hop diye atlıyor, bir kaç durak sonra ise tekrar sahibi tarafından yakalanıyor. Bunu oyun haline getirmiş. EclipseSeattleBus4

Hayatını Seattle’da geçiren bu sevimli yaramaz, özel transit kartını boynunda taşıyor ve asla ücretsiz metroya binmiyor. Çoktan şehirli olan Eclipse’in komşuluk ilişkileri de gelişmiş gözüküyor. Young’ın söylediğine göre, “Haftada bir kaç kez onu bulmak için bir çok yere telefon ediyorum ve onun iyi olduğunu ve ne yaptığını çok iyi bildiğini söylüyorlar. Herkes onun bu hallerine çoktan alıştı.”

EclipseSeattleBus3

The King Country Metro Transit hattını kullanan yolcular ise; Eclipse gibi kibar olduktan sonra, tüm köpeklerin ulaşım hatlarını rahatça kullanabilecekleri konusunda hem fikirler.

Kaynak : KOMO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hangi Pomu Kime Hediye Etmek İstersiniz

Hangi Pom’u Kime Hediye Etmek İstersiniz?

cats vs dogs funny illustrations bird born 1

Bird Born’un Gözünden: Kediler ve Köpekler Arasındaki 6 Fark