in

Park Bahçeler Müdürlüğü Ekipleri Ahşap Atıklardan Kedi Evleri Yaptılar

Denizli Pamukkale Belediyesi, çevreci bir projeyi hayata geçirerek Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanan ahşap atıklar Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından işlenerek kedi evine dönüştürüldü.

Pamukkale’de, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından toplanan ahşap atıklar Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince kedi evine dönüştürülüyor. Pamukkale Belediyesi bir örnek çalışmaya daha imza attı. İlçe genelinde temizlikten sorumlu olan Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri çöpe atılan ahşapları ayrı bir şekilde topluyor. Bu tür atıkları ayrıştıran ekipler, bu malzemeleri Park Bahçeler Müdürlüğü’ne teslim ediyor.

AW915457 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pamukkale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışanları ahşap atıkları atölyede işleyerek sokak hayvanlarına sıcak yuva olacak şekilde kedi evlerine dönüştürüyor. Böylece ahşap atıklar çöp olmaktan kurtulurken, bu malzemeler sokak hayvanlarına sıcak yuva oluyor. Kedi evleri ilçedeki parklara, okul bahçelerine ve kamu binalarının bahçelerine yerleştiriliyor. 2019 yılında 20’ye yakın kedi evi yapılarak sokak hayvanlarının kullanımına sunuldu. 2020 yılında da ahşap atıklar ayrıştırılarak, ekipler tarafından kedi evine dönüştürülüp, parklara konulmaya devam edilecek.  AW915457 06

“Sokakta yaşayan hayvanları da unutmadık”

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ilçede yaşayan herkesin hayatına dokunacak çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıran projelerimiz var. Ama bunun yanında sokakta yaşayan hayvanları da unutmadık. Bizler bu doğal ortamı hayvan dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Her birimiz doğal ortamın eşit birer paydaşıyız. Çöpe atılan ahşap atıkları işleyip kedi evi haline getiriyoruz. Bu kedi evlerini parklara yerleştirerek sokak hayvanlarına sıcak bir yuva oluşturuyoruz. Pamukkale Belediyesi olarak, sokak hayvanlarımız için elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz” dedi.

AW915457 05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Köpeklerini Döven Ailesinden Şikayetçi Olduöç

Yavru Köpeklerini Döven Ailesinden Şikayetçi Oldu

MEB ve TEMA Toprak Dede Anısına Fidan Dikti öç

MEB ve TEMA ‘Toprak Dede’ Anısına Fidan Dikti