in

Panda Dışkısından Tuvalet Kağıdı ve Peçete Yaptılar

Çin’de bir firma ülkenin sembolü pandaların dışkılarından tuvalet kağıdı, kağıt ve peçete üretmeye başladı.

Çin‘in güneyindeki Siçuan eyaletinde ‘Qianwei Fengsheng Kağıt Şirketi’ adlı firma ‘Dev Pandalar için Koruma ve Araştırma Merkezi’ ile işbirliğine giderek pandaların dışkısından ve yedikleri bambuların artıklarından tuvalet kağıdı, peçete ve kağıt üretti.

1031477998

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sputnik’in haberine göre yakında ‘Panda Dışkısı’ (Panda Poo) adıyla piyasaya sürülmesi beklenen ürünlerin ambalajlrında bambu yiyen bir pandanın resmi bulunuyor. Şirket, dışkıları Siçuan’daki 3 pandayı haftada birkaç kez ziyaret ederek topluyor.

panda bear

Dışkılar kaynatıldıktan sonra pastörize ediliyor ve ardından kağıda dönüştürülüyor. Satıştan önce bakteri kontrolü de yapılıyor.

Panda dışkısından yapılan bir kutu mendil almak isteyen tüketiciler 43 yuan yani 6.5 dolar ödeyecek. Bu meblağ muadillerinin yaklaşık 10 katı.

Chengdu Business Daily’e konuşan Panda Koruma ve Araştırma Merkezi çalışanlarından Huang Yan “Bizim için çöplerimizle ilgileniyorlar” dedi.

Pandalar bambunun içindeki şekeri emiyor. Bu sırada da bambuların liflerini ayırıyor. Bu işlem kağıt üretmek için lif kullanan şirketi de zahmetten kurtarmış oluyor.

Günde 12 ile 15 kg arasında bambu tüketen yetişkin bir panda günde yaklaşık 10 kg dışkı üretiyor.

chinas panda diplomacy has entered a lucrative new phase

Bambu yapraklarından oluştuğu için yeşil renkteki panda dışkıları bakıcıları tarafından ‘yeşil top’ olarak adlandırılıyor.

 ​Pandalar ayrıca her gün bambu yaprakları ve kabuklarından oluşan yaklaşık 50 kg’lık bir gıda artığı bırakıyor.  Şirket yetkilisi Yang Chaolin “Pandalar ve biz istediğimiz şeyi elde ediyoruz. Bu bir kazan-kazan durumu” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto Kedi Çılgınlığı Büyümeye Devam Ediyoröç

Kripto Kedi Çılgınlığı Büyümeye Devam Ediyor

Orman Bekçisi ile Minik Serçenin Şaşırtan Dostluğuöç

Orman Bekçisi ile Minik Serçenin Şaşırtan Dostluğu