in

Pamuk’un Bacaklarını Kesen Şahsın Cezası Belli Oldu!

Bir hayvan şiddet olayı daha para cezası ile sonuçlandı!

Samsun’un Havza ilçesinde ön patileri önce kırılan sonra kesilen  Pamuk Türkiye’nin gündemine oturmuştu. Önce patilerini bir komşu tarafından tavuklarına saldırdığı gerekçesi ile kırıldığı, sonra sahibi tarafından kestirildiği iddia edilmişti. Daha sonra konuyu gündeme getiren HAYTAP köpeğin patilerini sahibinin kestirdiği bilgisini sosyal medya paylaşımlarından çıkarmıştı. Çelişkili açıklamalar ve  değişen ifadeler sonrası Pamuk’un sahipleri ve HAYTAP karşı karşıya gelmişti.

Pamuk’a şiddet uygulayanların cezası belli oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar 11’inci Bölge Müdürlüğü ekipleri, Pamuk’un sahibi H.S.’ye 181 TL, köpeğin patilerini kesen komşusu S.Ç.’ye de 628 TL para cezası verdi. Köpeğin bacağını ilk olarak kıran komşu ile ilgili halen bir açıklama yok.

Ne Olmuştu?

Türkiye, Pamuk isimli köpeğin başına gelenleri HAYTAP‘ın (Hayvan Hakları Federasyonu) sosyal medya hesaplarından paylaştığı gönderi ile öğrendi. HAYTAP’ın “Köpeciğin iki ayağını balta ile kestiler, koli bandıyla sardılar” başlıklı gönderisinde; köpeğin, tavuklarına saldırdığı gerekçesiyle komşu tarafından kırılan bacaklarının sahibi tarafından kestirildiği bilgisini paylaşıyordu. HAYTAP daha sonra, paylaşımındaki “sahibi tarafından kestirildi” ifadesini sildi. HAYTAP Samsun Temsilcisi Semra Antep’in de röportaj verdiği ulusal tv kanallarında ise “bunu hayvana kimlerin yaptığı bilinmiyor” ifadesi kullanıldı.

HAYTAP daha sonra köpeğin bacaklarının komşu tarafından tüfekle vurulduğunu iddia etmişti. Başka bir komşu tarafından da bacakların kesildiğini iddia eden HAYTAP ile Pamuk’un sahipleir karşı karşıya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Izmirde Kullanilmis Tiras Bicaklari Cope Atilmayacak 1

Poz Verme Konusunda Modellere Taş Çıkartan 21 Kedi

Sihirbaz Cem Aydinin Barinaga Gonderilen Kopegi Pafi Aileye Geri verildi

Sihirbaz Cem Aydın’ın Barınağa Gönderilen Köpeği Pafi Aileye Geri verildi