in

Pakistan, 5 Yaban Keçisini 555 Bin Dolara Amerikalılara Öldürttü

Pakistan, ABD’li 5 avcıya 555 bin dolar karşılığında 5 keçiyi avlattı

Pakistan, bu yıl yapılan 5 yabani burma boynuzlu keçi (markhor) avından 555 bin dolar aldı. Yerel medyada yer alan habere göre, son olarak Amerikalı Joe Lawrance Walreven, avlanma lisansı için 140 bin dolar ödeyerek ülkenin kuzeyindeki Çitral kentinde markhor öldürdü.

Yaklaşık 1 metre 22 santim uzunluğunda boynuzu bulunan keçiyi avlayan 82 yaşındaki Walreven, ülkede bir yıl içinde markhor öldüren beşinci Amerikalı oldu. Ülke, son bir yılda avlanan 5 markhor için verdiği lisanslardan 555 bin dolar kazandı.

Şubat ayında bir başka Amerikalı Bryan Kinsel Harlan, av izni için 110 bin dolar ödemiş ve 1 metre 4 santim uzunluğunda boynuzu bulunan bir markhor öldürmüştü.

Amerikalılar Pakistan’a markhor dışında mavi koyun ve Alp dağ keçisi avlamak için de geliyor. Pakistan’ın milli sembollerinden olan markhor avı için ülkede yılda sadece 12 izin belgesi düzenleniyor.

En nadir bulunan Astor markhor türü için avcılar 100 bin doların üzerinde ücret ödüyor. Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği verilerine göre, dünya genelinde burma boynuzlu keçi sayısının 10 bin civarında olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: BirGün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Özel Öğrenciler Atık Malzemelerden Köpek Yuvası Yaptıöç

Özel Öğrenciler Atık Malzemelerden Okullarındaki Köpeklere Yuva Yaptı

Yavru Kedinin Hayatını Kurtaran Kahraman Şoför Konuştuöç

Yavru Kedinin Hayatını Kurtaran Kahraman Şoför Konuştu