in

Özgürlüğe Yüzen Ferdinand’ın Artık Bir Sevgilisi Var

Kurban Bayramı’nın birinci günü Rize’nin İyidere ilçesindeki hayvan pazarından kaçan, bayramın dördüncü günü Trabzon’un Sürmene ilçesi sahilinde denizde bulunduktan sonra ünlü şarkıcı Haluk Levent tarafından kesilmekten kurtarılıp, 3,5 ay önce İzmir’deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’na getirilen ‘Ferdinand’, yeni yaşamına uyum sağladı. Çiftliğin kurucusu Sibel Çağlar, “Ferdinand 600 kilogram ağırlığına ulaştı. ‘Hilal’ adında bir de sevgilisi var. Özgüveni yerine geldi. Artık dana değil bir boğa” dedi.

İzmir‘deki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’na getirilen ‘Ferdinand’, buradaki hayatına çoktan alıştı. Veteriner kontrolünde yapılan bakımı ile kısa sürede toparlanarak kendine gelen ‘Ferdinand’ın, artık bir dana değil boğa olduğu belirtildi. Çiftlik kurucusu Sibel Çağlar, Ferdinand’ın ilk geldiğinde korku içinde olduğunu, artık her şeyin yoluna girdiğini, büyük bir değişiklik gösterdiğini anlattı.

Özgürlüğe Yüzen Ferdinandın Artık Bir Sevgilisi Var 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘ŞİMDİ HİÇ SİNİRLİ DEĞİL’

Ferdinand’ın 2 yaşına yeni girdiğini düşündüklerini ifade eden Sibel Çağlar, “Çünkü bacak uzaması yeni tamamlandı. Geldiğindeki bacak boyu ile nereden baksanız 6 santimetre kadar bir fark var. Bu da Ferdinand’ın bir kurban olarak 2 yaşından önce pazara çıkarıldığının kanıtıdır. Veteriner hekimlerimiz de raporlarında Ferdinand’ın küçük olduğunu söylüyorlar” diye konuştu. Ferdinand’ın çiftliğe gelmeden önce çok sorun yaşadığını belirten Çağlar, “Birçok arkadaşı, Ferdinand’ın gözünün önünde kurban edildi. Daha sonra denizde günlerce yüzdü ve birçok insan peşine takıldı. Buraya geldiğinde bir ordu onu karşıladı. Ne yapsın, tabii ki strese girecekti, sinirli olacaktı. Şimdi hiç sinirli değil” diye konuştu. Ferdinand’ın artık bir boğa gibi göründüğünü ancak çok uysal olduğunu, onu bir köpek gibi sevebildiklerini vurgulayan Çağlar, “Gel deyince geliyor, git deyince gidiyor” dedi.

Özgürlüğe Yüzen Ferdinandın Artık Bir Sevgilisi Var 1

‘ARTIK HİLAL ADINDA BİR SEVGİLİSİ VAR’

Ferdinand’ın ‘Hilal’ adında bir sevgilisinin olduğunu söyleyen Çağlar, “O da şu anda arka tarafta yem yemekle meşgul. Konu yemek olunca aşk bitiyor. Onun haricinde bir sıkıntı yok, keyfi yerinde” dedi. Çiftlikte zaman zaman ekonomik olarak zorluklarla karşılaştıklarını, maddi imkansızlıklar nedeniyle bazen yem alma konusunda sorun yaşadıkları da ifade eden Sibel Çağlar, “Ekonomik olarak da zaman zaman sorun yaşıyoruz. Kışın üşümemeleri için iki misli yem vermek zorunda kalıyoruz. Kışın hareket etmeseler de havanın soğuk olmasından dolayı vücutları çok fazla enerji harcıyor. Çok kilo kaybediyorlar. O nedenle iki misli yem tüketiyoruz. Bunun için açıkçası kış aylarında ekonomik olarak zorlanıyoruz, sıkışıyoruz” dedi.

Özgürlüğe Yüzen Ferdinandın Artık Bir Sevgilisi Var 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Murat Özdemirin İşkence Ettiği Papağan Ameliyat Edildiöç

Murat Özdemir’in İşkence Ettiği Papağan Ameliyat Edildi

2 Yıldır Her Akşam Konaklama Tesisine Yemeğe Gelen Tilki Özgüröç

2 Yıldır Her Akşam Konaklama Tesisine Yemeğe Gelen Tilki ‘Özgür’