in

Özgürlüğe Kaçan Boğa Ferdinand, Bu Bayram Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’nda

Rize’nin İyidere ilçesinde geçen yıl Kurban Bayramı’nın birinci günü kurban pazarından özgürlüğe kaçıp, denize atlayan Ferdinand, bir yıldır ‘Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’nda yaşamını sürdürüyor.

Rize’nin İyidere ilçesinde geçen yıl Kurban Bayramı’nın birinci günü kurban pazarından kaçıp, denize atlayan ve Trabzon’un Sürmene ilçesi sahilinde bulunduktan sonra sanatçı Haluk Levent’in desteğiyle İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’na getirilen boğa Ferdinand, bir yıldır burada yaşam sürüyor. Barınağa ilk geldiğinde 350 kilo olan boğa Ferdinand, 500 kiloya ulaştı.

kacan boga ferdinand 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Geçen sene Kurban Bayramı öncesinde Rize’nin İyidere ilçesindeki kurban pazarından kaçan, bayramın dördüncü günü ise yüzerek geldiği Trabzon’un Sürmene ilçesi sahilinde bulunan boğa, sanatçı Haluk Levent’in kurucusu olduğu AHBAP Platformu tarafından satın alınarak, 29 Ağustos tarihinde İzmir’in Kemalpaşa ilçesindeki Çiftlik Hayvanları Barınağı’na getirildi. ‘Ferdinand’ adı verilen boğa bir yıldır barınakta yaşam sürüyor. Geldiğinde 350 kilo olan Ferdinand, şimdi çiftlik sahibi Sibel Çakır ve ekibi sayesinde 500 kiloya ulaştı. 2 ay önce barınaktaki ‘Yıldız’ isimli inekten ‘Ferdi’ adında bir buzağısı olan Ferdinand’ın, sağlığının yerinde olduğu belirtildi.

kacan boga ferdinand 1

​Ferdinand’ın kaçtığı günden beri Türkiye’de ve bazı dünya ülkelerinde bir şampiyon, bir kahraman edasıyla anıldığını söyleyen çiftlik sahibi Sibel Çakır, “Gerçekten burada da öyle oldu. Ferdinand’ın kendine güveni geldi, gelişti ve büyüdü. Sağlıklı bir şekilde hayatına devam ediyor. Hatta baba da oldu. Onun için her şey yolunda. Yavrusu ile arada zaman geçiriyor. Ona hiç saldırmıyor da. İlk geldiğinde küçüktü, daha boy da atmamıştı. Şu an için artık erişkin bir boğa. Zaten onu uygun görülen yaşın çok çok altındayken pazara sürmüşlerdi, kurban olmayacak yaştaydı. Şimdi olgunlaştı. Fakat Ferdinand ve onun buradaki hiçbir arkadaşı kurban olarak karşınıza çıkmayacak, onlar bizim çocuklarımız. Hayatlarının sonuna kadar burada yaşayacaklar” dedi.

kacan boga ferdinand 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

riga belediye baskani istifa etti ofisindeki kedilerin akibeti referandumla belirlenebilir 1

Riga Belediye Başkanı İstifa Etti, Kedilerin Akıbeti Referandumla Belirlenebilir

eve giren ayi duvari yikip kacti

Eve Giren Ayı, Polis Gelince Duvarı Yıkarak Kaçtı