in

Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy Dizi Çekimleri Sırasında Nesli Tükenmekte Olan Karakulak Buldu

Ünlü oyuncular Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy, Marmaris’te dizi çekimleri sırasında buldukları nesli tükenme tehlikesi altında olan 4 aylık yavru bir karakulağa yardım elini uzattı. Karakulak, tedavisinin ardından doğal ortamına salındı.

karakulak-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde televizyon dizisi çekimlerine katılan Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy, nesli tükenme tehlikesi altında olan 4 aylık yavru bir karakulağı yol kenarında bitkin durumda bulmuştu. Ünlü oyuncuların yardım ettiği yavru karakulak, tedavisinin ardından doğal ortama bırakıldı.

karakulak-1

Marmaris’te dizi çekimleri için bulunan Özge Özpirinçci ve Buğra Gülsoy, geçen ay gezi için gittikleri Karacasöğüt’ten dönerken Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Marmaris’teki katı atık tesisi yakınlarında bir karakulak yavrusunun bitkin halde yattığını gördü.

Ünlü oyuncular, hayvanı hemen otomobile alarak Marmaris Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Fethi Halepliler’e götürdü. Dr. Halepliler, enfeksiyon nedeniyle ölmek üzere olan dişi karakulak yavrusuna müdahale ederek serum taktı; antibiyotik tedavisine başladı. Tedavinin sonuç vermesiyle hayati tehlikeyi atlatan karakulak, Marmaris Milli Parklar Müdürlüğü’ne getirildi. Yavru karakulak tedavisinin devamı için Gökova’daki Medikavet Hayvan Hastanesi’ne götürüldü. Tedavisinin ardından  normal yaşama dönen yavruya kuduz aşısı yapılarak Marmaris Milli Parkı’nda doğaya bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

arturo1

Arjantin’de Kutup Ayısı Arturo’yu Önce Delirttiler Sonra Öldürdüler

one cıkan 3

Boğaların Suçu Ne?