in

Özge Özder: Rol Rereği Bile Olsa Asla Kürk Giymem

Hayvan hakları savunucusu, oyuncu Özge Özder, Sabah Gazetesi’ne verdiği röportajda, ‘rol gereği bile olsa asla kürk giymeyeceğini’ söyledi.

özgeözder1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

TV dizilerinin sevilen yüzü Özge Özder, bu sezon Atv’nin iddialı yapımı Kehribarda Adile karakteriyle ekrana geliyor. Hayvan hakları savunucusu ve Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin kurucularından olan Özder; Lucy ve Beatles isimli iki sevimli köpeğin de sahibi… Özge Özder; Ayça Varlıer ve Aslı Tandoğan ile birlikte kurduğu Bana Göz Kulak Ol Derneği’nde, hayvanların hediye olarak verilmemesi için çalışmalar yürütüyor. Sokakta, barınaklarda ve petshoplarda yaşayan, sirklerde çalıştırılan ve kürkleri için öldürülen hayvanların haklarını savunmak ve onları korumak için mücadele veriyor.

‘Kuş Tüyü’nden Küpeyi de Takmamış

Özge Özder, Sabah Gazetesi’nden İlker Gezici’ye verdiği röportajda, çocukluğundan beri hayvanları çok sevdiğini ve bu konuda duyarlı bir ailede yetişmenin kendisi için avantaj olduğunu söyledi.

özgeözder2

Özder, dizi ve film projelerindeki sözleşmelerine bile özel maddeler koydurduğunu ifade etti. Yaptığı sözleşmelerinde, “Hayvana karşı şiddet içeren, hayvan istismarı ve kötü muamele yapılan bir ortamda asla bulunmaz ve asla kürk giymez” yazılı bir madde bulunduğunun altını çizen Özder, “Sözleşmesine böyle bir madde koyduran tek oyuncuyum herhalde” dedi.

Rol için bile kesinlikle kürk giymeyeceğini söyleyen ünlü oyuncu, ‘Kehribar’ dizisinin bir sahnesinde, kuş tüyünden yapılmış bir küpe takması gerektiğini, bunun yerine kendi yaptığı imitasyon bir küpeyi taktığını anlattı.

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

harambe1 1

Harambe’ı neden vurdunuz?

eşek1

Eşekler, Ölen Arkadaşlarının Başında Ağladı