in

Özel İzne Gerek Kalmadan Sokaktaki Hayvanları Beslemeye Devam Edebilirsiniz!

31 ilde 2 gün süreyle ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından, dışarıdaki hayvanların beslemesiyle ilgili durumun ne olacağı belirsizliğini korurken konuyla ilgili olarak HAYKONFED, İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere yazı gönderildiği ve hayvanların beslemelerinin devam edilmesi istendiği aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı dün akşam saatlerinde yayımladığı genelge ile 10.04.2020 tarihi saat 24.00 ile 12.04.2020 tarihi saat 24.00 arasında Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyurulmuştu.

Açık olacak iş yeri, işletme ve kurumlar ile istisna kapsamında sokağa çıkabilecek kişiler arasında “Hayvan barınak, çiftlik ve bakım merkezleri” de vardı.

Bugün; Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı bir paylaşımla, İçişleri Bakanlığınca tüm valiliklere besleme yapan gönüllülere izin verilmesi için yazı gönderildiğini aktardı.

HAYKONFED TARAFINDAN PAYLAŞILAN VALİLİKLERE GÖNDERİLDİĞİ SÖYLENEN O YAZI:

“Değerli Valilerimiz;

Sokağa çıkma yasağı uygulanan 31 ilimizde, sokak hayvanlarının beslenmelerinin engellenmemesi ve hayatlarını sürdürebilmeleri amacı ile sokak hayvanlarını beslemek, bunlara yiyecek vermek amacı ile sokağa çıkmak isteyen daha önceden beri sokak hayvanlarını besleyen vatandaşlarımıza sadece bu amacı gerçekleştirmek için izin verilmesi hususunu rica ederim.

Süleyman Soylu / İçişleri Bakanı”

haykonfed 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

haykonfed 2

Yorum

Yorum Ekle
  1. 65 yaş üstü besleme yapabiliyor mu? Annem çok üzülüyor yaşadığı yerde bir sürü kedi onu bekliyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SOKAK HAYVANLARINA BESLEME YAPAN BELEDİYLER

Sokaktaki Canlar Yalnız Değil! İşte Beslemeleri Artıran Bazı Belediyeler…

Sokaktaki Canlar İçin 300 Kilo Mama Dağıtacaklar

Sokaktaki Canlar İçin 300 Kilo Mama Dağıtacaklar!