in

Özel İdare Çalışanlarından Örnek Davranış

Gümüşhane İl Özel İdaresi’ne bağlı ekipler, kırsal alanda çalışma yaptıkları noktalarda, sürgün köpekleri ve yaban hayvanlarını da unutmuyor.

Havaların soğumasıyla birlikte yüksek kesimlerde yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları ve sokak köpekleri için göreve gittikleri araçlarda mutlaka yem bulunduran çalışanlar, asıl görevlerini aksatmadan yaban hayatı için yemleme çalışması da gerçekleştiriyor.

Çalışanlar Gümüşhane-Yağmurdere arasında bulunan 2 bin 280 metre rakımdaki Kostan dağı ve eteklerinde bulunan sokak köpeklerine kurumun yemekhanesinden götürdükleri artıkları yedirdi.
Hayvanların aç olduğu kendilerine yemek veren Özel İdare personeline karşı gösterdikleri tavırdan anlaşılırken, özellikle havaların soğuduğu bu günlerde tüm vatandaşların sokak hayvanları ve yaban hayatına karşı duyarlı olmalarını istendi.

AW864579 04

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İl Özel İdaresi çalışanları kış mevsiminde de karla mücadele yaptıkları köy yollarında iş makinelerinde ve servis araçlarında taşıdıkları ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Gümüşhane Şube Müdürlüğü’nden temin ettikleri buğdayları doğadaki kuşlar için uygun yerlere bırakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

agacta mahsur kalan kedi kurtarildi

Ağaçta Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Ekipleri Kurtardı

zeytinburnu belediye baskani omer arisoy

Ömer Arısoy: “Sadece Kadına Değil Hayvana ve Doğaya Şiddete de Karşı Durmalıyız”