in

Otomobiliyle Max’i Ezen Doktor için İstenen Ceza Belli Oldu

Maltepe’de hastane bahçesinde aracı ile Max isimli köpeği ezen Doç. Dr. Birsen Ocaklı hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Maltepe’de 14 Mayıs 2020 tarihinde, aracıyla hastanenin bahçesindeki otoparkta yatan Max isimli köpeğin üzerinden geçerek ölümüne neden olduğu gerekçesiyle Doç. Dr. Birsen Ocaklı hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianame Hazırlandı

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede olay şöyle anlatıldı; O tarihte üniversiteye giden Alev Eda Okutan Sarıbeyliler, 5 yaşındaki kangal cinsi köpeğini üniversitenin bahçe kısmındaki otoparka bıraktı. Daha sonra köpeğin yanına gelen Okutan, köpeğin yaralı olduğunu fark etti ve veterinere götürdü. Daha sonra kamera görüntüleri incelenince, Birsen Ocaklı’nın kullandığı araçla köpeğin üzerinden geçtiği tespit edildi.

Uzlaşma Sağlanamadı

İddianamede, Doç. Dr. Birsen Ocaklı’nın köpeği fark etmediğini ve köpeği görmediğini söylediği aktarıldı. Ancak, iddianamede, videoda yol üzerinde uyumakta olan köpeğin üzerinden aracın sert bir şekilde geçtiğinin görüldüğü ve köpeğin fark edilmemesinin olanaksız olduğu belirtildi. Öte yandan iddianamede tarafların uzlaşmaya davet edildiği ancak uzlaşmanın sağlanamadığı kaydedildi.

3 Yıla Kadar Ceza

Savcılık, şüpheli Birsen Ocaklı’nın “mala zarar verme” suçundan 4 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. İddianame gönderildiği mahkemece kabul edildi.

Köpeği Ezip, Arkasına Bile Bakmadan Giden Akademisyen İçin Suç Duyurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 1 2

Bodrum’un En Sevimli Dostları

Covid 19 Aşısı Çalışmalarında Kullanılan Atnalı Yengeçlerin Soyu Tehlike Altındaöç

Covid-19 Aşısı Çalışmalarında Kullanılan Atnalı Yengeçlerin Soyu Tehlike Altında