in

Otomobilin Çarptığı Yavru Köpeği Kurtaramayan Veterinerin Gözyaşları

Denizli’de bir otomobilin çarptığı yavru köpeği kurtaramayan veteriner hekim gözyaşlarına boğuldu.

Denizli’de bir otomobilin çarptığı köpeği kurtarmak için hasta yatağından kalkıp kliniğe giden veteriner hekim Hasan Kılınç, geçtiğimiz gece saat 02.00’den 05.00’e kadar köpeği yaşatmak için mücadele etti.

veterinergozyasion

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İki saat ameliyatta kalan ağır yaralı köpek, sabaha karşı öldü, veteriner hekim  gözyaşlarına boğularak “Yaşatamadım, çok üzgünüm” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde görevli Hasan Kılınç, ağır gribal enfeksiyon nedeniyle evinde yatıyordu. Akşam saatlerinde ilaçlarını alıp uyurken, gece saat 01.30 sıralarında telefonu çaldı. Kendisini arayan bir vatandaş, “Bir köpeği otomobil çarptı,durumu ağır” dedi.

Ağır gribal enfeksiyon geçirmesine rağmen bir an olsun tereddüt etmeyen Hasan Kılınç, hemen yatağından kalkıp, otomobiliyle kliniğe gitti ve yaralı köpeği acil ameliyata aldı. 4 aylık olan Arjantin Dogo cinsi köpek, saat 02.00’den 05.00’e kadar yaşatılmaya çalışıldı, ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

veterinergozyasi2

Yaşatmak için çabaladım olmadı

Köpeğin ölümünden sonra gözyaşlarını tutamayan Veteriner Hekim Hasan Kılınç, “Arjantin Dogo cinsi 4 aylık köpeğe otomobil çarpmış. Sahipli olan köpek, üç gün önce kaybolmuş. Köpeği yaralı halde bulan iki duyarlı vatandaş, özel klinikleri aramış, açtıramamış. Sonra telefonla bana ulaştılar. Hemen kliniğe gittim. Köpek getirildiğinde durumu çok ağırdı. İç kanaması vardı, kan kustu. Arka ayakları ise felçliydi. Ameliyata aldım, kanamayı durdurdum. Ancak, saat 05.00 sıralarında köpeği kaybettik. Eğer yaşasaydı, arka ayaklarını kesmek zorunda kalacaktık. Ölümüne çok üzüldüm, gözyaşı döktüm. Yaşatmak için çok mücadele ettim ama olmadı” dedi.

Hasan Kılınç, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’ne otomobillerin çarptığı çok sayıda yaralı köpeğin getirildiğini belirterek, “Lütfen sürücülerimiz dikkatli olsun, canlar yanmasın. Eğer bu tür kazalar olursa, hiç tereddüt etmeden kliniğimize getirsinler. Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği’nde ücretsiz hizmetveriyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Denizli Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güney Kıbrıstaki İngiliz Üssünde 800 Bin Kuş Öldürüldü

‘Güney Kıbrıs’taki İngiliz Üssünde 800 Bin Kuş Öldürüldü’

Çıktığı Yürüyüşte Tren Raylarının Üzerine Bırakılan Bir Bavul Dolusu Kedi Buldu

Çıktığı Yürüyüşte Tren Raylarının Üzerine Bırakılmış Bir Bavul Dolusu Kedi Buldu