in

Otomatik Mamamatik Projesi Hayata Geçirildi

Yozgat’ta hayata geçirilen “Otomatik Mamamatik Projesi” iki amaca hizmet ediyor. Birincisi sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını gidermek ikincisi ise çevre kirliliğini önlemek.

Yozgat’ta hayvanların beslenme ihtiyacının karşılanması ve çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla ”otomatik Mamamatik Projesi ” hayata geçirildi. Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ortaklığıyla sokak hayvanlarının beslenmesi ve çevrenin koruması amacıyla otomatik mamamatik projesi hayata geçirildi.

yozgattaki kopekler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Projenin Amacı Hem Çevreyi korumak Hem de Hayvanların Beslenme İhtiyacını Karşılamak

Yozgat Belediye Başkanı Murat Tanışman, proje hakkında bilgiler vererek, mamamatik aracı tanıtıldı. Başkan Murat Tanışman, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu projemiz Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Orman Bakanlığı’nın ortaklaşa yapılan bir projedir. Sokak hayvanlarımızın yem ve su ihtiyacını karşılama amacıyla yapılan bir araçtır. Güneş enerjisi ile çalışan bir otomatik mamamatiktir. Buradaki amaç hem çevreye verilen kirliliği önlemek hem de sokak hayvanlarının besleme ihtiyacını karşılamaktır. Yozgat’ta belediye olarak belirli noktalara konuldu. İnşallah amacına ulaşır burada ki bizim isteğimiz vatandaşlarımızın elindeki pet şişeleri, cam şişeleri sokaklara bırakmamaları buradan geçerken hem sokak hayvanlarına faydası olması için pet şişeleri attıklarında hayvanlarımıza bir nebze yemek vermek ve ihtiyacını karşılamak için mamamatiğe atmalarını istiyoruz bu projemiz istenilen seviyeye gelir. Şuana kadar sokak hayvanlarının yoğun olduğu noktalara konuldu. Bu projede emeği geçen Yozgat Valimiz Ziya Polat’a, Belediye Başkanı Celal Köse’ye Yozgat Orman müdürü Cihan Eğilmez’e de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

igdirdaki leylekler

Iğdır’a Bahar Mevsimiyle Birlikte Gelen Leylekler

beslenme noktasi

Dicle Kaymakamlığı, Sokak Hayvanları İçin Harekete Geçti