in ,

Otobüs Bagajında Yavru Kızıl Şahin Bulundu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, bir yolcu otobüsünün bagajında yapılan aramada koli içinde, nesli tehlikede olan yavru kızıl şahin ile ele geçirildi. Şahini Siirt’te yakalayıp, Marmaris’e götüren D.K.’ye 7 bin lira para cezası uygulandı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Muğla Şube Müdürlüğü ile Marmaris Çetibeli Jandarma Karakol Komutanlığı ekiplerince, geçen 22 Mayıs tarihinde yol kontrolü yapıldı. Otobüsün bagaj kısmında yapılan aramada koli içerisinde bir yavru şahin olduğu tespit edildi.

Otobüs bagajında yavru kızıl şahin ele geçirildi 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bitkin vaziyette olan nesli koruma altında olduğu öğrenilen kızıl yavru şahin öncelikle acil müdahale yapılmak üzere Gökova’daki özel bir hayvan hastanesine getirildi. Hastanede bir gün boyunca ön müdahaleleri yapılarak beslenen hayvanın, tedavi ve rehabilitasyonuna Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde devam edilmesinin uygun olacağına karar verildi. Yavru şahin, buradaki tedavi ve rehabilitasyon işlemleri tamamlandıktan sonra halkalanarak doğaya geri salınacak.

Otobüs bagajında yavru kızıl şahin ele geçirildi 1

Şahin’i Siirt’te yakaladığı ve Marmaris’e götürmeye çalıştığı belirlenen D.K. hakkında ise tutanak tutuldu. D.K.’ye Doğa Koruma ve Milli Parklar Siirt Şube Müdürlüğü tarafından toplam 7 bin TL para cezası kesileceği bildirildi.

Otobüs bagajında yavru kızıl şahin ele geçirildi 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konya Mevlana Doğayı ve Hayvanları Sevenler Derneği öç

Köpeğe Tecavüz Videosunu Paylaşan Şahıs için Hatay Savcısı Harekete Geçti

Kalbimizi Eriten İlanın Aranan Kedisi Benekli Bulunduöç

Kalbimizi Eriten İlanın Aranan Kedisi ‘Benekli’ Bulundu