in

Otobüs Bagajına Konulan Köpek Hayatını Kaybetti!

Otobüse kabul edilmeyen köpek badem konulduğu bagajda hayatını kaybetti.

Köpeğiyle birlikte Erdek’ten İstanbul’a seyahet etmek isteyen Filiz Ohtamış bir otobüs firmasından bilet aldı. Firma yetkilileri Ohtamış’ın köpeği ile seyahat etmesine izin vermedi. Önce köpek için de bilet alınmasını söyleyen firma yetkilileri daha sora köpeği bagajda kabul edebileceklerini söyledi. Bagajda havalandırma bulunduğu söylenerek Badem köpek bagaja konuldu. 7 saat süren molasız yolculuk bittiğinde Badem köpek hayatını kaybetmişti.

Otobüs Bagajına Konulan Köpek Hayatını Kaybetti!

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ohtamış yaşadıklarını şöyle anlattı: “4 Ağustos tarihinde İstanbul’dan Erdek’e gittim. Yanımda 3 yaşındaki Terrier cinsi köpeğim Badem de vardı. Otobüs firması kafesinde olma şartıyla izin verdi ve Badem yanımda seyahat etti. 13 Ağustos tarihinde ise dönüş için bilet aldım. Yetkililer Badem’i yanıma alamayacaklarını söyledi. Hatta Badem için bilet almayı teklif ettiler, sonra vazgeçtiler. Erdek’ten İstanbul’a 3 saat süren yol 7 saat sürdü. 7 saat boyunca mola verilmedi. Köpeğin durumuna bakmak için durmalarını istedik durmadılar. İndiğimizde köpeğim bagajların arkasında kalmıştı. İçerisi çok sıcaktı, havalandırma yoktu. Muavin ölen köpeğimi verdi ve gitti.” 

Otobüs şirketlerinin her biri hayvanla seyahati farklı şekilde uyguluyor. Hatta firmaların içinde de faklı uygulama biçimleri mevcut. Durum personelin insafına kalmış halde. Tüm ulaşım şirketlerinin, kurallarını hayvan ve hayvan sahiplerini mağdur etmeyecek şekilde yenilemesi gerekiyor. Aracınız yoksa hayvanınız ile seyahat neredeyse imkansız.Lütfen çocuklarınızı teslim etmeyeceğiniz yerlere hayvanlarınızı da teslim etmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fotoğraf Çektirme Fikrinden Pek Hoşlanmayan 20 Asabi Kediööç

Fotoğraf Çektirme Fikrinden Pek Hoşlanmayan 20 Asabi Kedi

images 758x426

Kediler Neden Battaniye Ve Kumaş Emer?