Otobanda Gördüğü Yaralı Kediyi Kurtarmak için Mücadele Eden Gerçek Bir Veteriner Hekim: Murat Çırak

TEM Otoyolu’nda yol kenarında yaralı bir kedi gören Kadıköy Belediyesi Veteriner Hekimi Murat Çırak kediyi kurtarmak için verdiği mücadeleyle gönlümüzü fethetti

Hayvanlar için mücadele eden herkes, belediyelerin bakımevlerinde işini gerçekten severek ve özveriyle yapan veteriner hekim sayısının gerçekten az olduğunu bilir. İşte işini özveriyle yapan hekimlerden biri de Murat Çırak. Murat Çırak, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Geçici Hayvan Barınağı‘nın sorumlu veteriner hekimi. Kadıköy’ün gönüllüleri ve diğer hayvanseverler kendisini yakından tanıyorlar.

Çırak, geçtiğimiz cuma verdiği mücadeleyle hayvan hakkı savunucularının takdirini bir kez daha kazandı. Bisikletiyle TEM Otoyolu’nun Libadiye mevkinde ilerleyen Çırak, yol kenarında yaralı bir kedi olduğunu fark etti. Hemen bisikletinden inen Çırak, kedinin yanına doğru ilerledi ancak kedi çok kormuş olduğu için veteriner hekimi yanına yaklaştırmadı.

Hızla giden araçlarla dolu bir yolun kenarında olduğu için Murat Çırak kediye fazla yaklaşmadı. Çünkü panikleyen kedinin yola atlaması kaçınılmaz sonuçlar doğurabilirdi. Kedinin ağzı ve burnunda kanaması olduğunu gören Çırak, hemen görev yaptığı Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine haber verdi.

Kedinin başında bekleyen Çırak, 155 polis imdat hattını arayarak yolun trafiğe kesilmesini talep etti. Bu sırada yol kenarında kediyi gören duyarlı bir sürüce de yardımcı olmak için kediciğin yanına geldi. Kedinin yaında duran kişinin veteriner hekim Murat Çırak’ın olduğunu öğrenen duyarlı vatandaş rahat bir nefes aldı.

Kadıköy Belediyesi ekipleri ve polis ekipleri kısa sürede olay yerine ulaştı. Yol polis ekiplerince kesildikten sonra, yaralı kedicik belediye ekiplerince yakalandı.

Kadıköy Beediyesi geçici bakım evine götürülen kediciğin tedavisine hemen başlandı. Kalçasında kırık olduğu tespit edilen kediciğin şu an sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Veteriner Hekim Murat Çırak kurtadığı kediciğe Libadiye ‘de bulunması sebebiyle Liboş ismini koydu.

Umarız kedicik Liboş’un, TEM Otoyolunda bir duvar dibinde çaresizce kurtarılmayı beklelerken karşısına Veteriner Hekimm Murat Çırak’ı çıkaran şansı bundan sonra da hiç yanından ayrılmaz.

Veteriner Hekim Murat Çırak ve Liboş’un kurtarılmasında emeği geçen tüm ekiplere canıgönülden teşekkür ediyoruz. ❤ Tüm belediye barınaklarında Veteriner Hekim Murat Çırak gibi sevgi dolu veteriner hekimler olmasını diliyoruz.🙏

İstanbul’da Yaşanan Dolu Felaketinin Gönlü Geniş Kahramanları

 

 

 

 

Misinalara Takılan Allı Turna Kurtarıldı

Bodrum’da Özel Bir Klinikte Kısırlaştırılan Ev Kedilerinin Kulaklarına Kliniğin Dövmesi Yapıldı!