in

Otistik Çocuğu Hayata Bağlayan Köpek Xena

Hayvanlar kendisine yapılan ufacık bir iyiliğe, kocaman bir sevgi yumağıyla karşılık verirler. Georgia eyaletinde yaşayan aile, bu sevginin doruk noktasını yaşayanlardan. Bu aile, 4 aylık köpek yavrusu Xena’nın hayatını kurtardığında, sevimli köpek bakımsızlıktan çok kötü durumdaydı. Sonra ne oldu merak mı ediyorsunuz? Bakın şimdi yeni ailesiyle ne kadar mutlu!

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Xena bakımsızlıktan ölmek üzereydi. Sadece 2 kiloydu, kemikleri sayılıyordu ve  yürüyemiyordu. Sadece yiyip içebilen köpek şükür ki, böylece eski gücüne geri kavuşabildi.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-2

Öyle güçlü bir yaşam savaşı verdi ki aile ona “Warrior Puppy” (Savaşçı Köpek) adını koydular.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-3

Hickey ailesinin sekiz yaşındaki çocukları Johny otistik bir çocuk olarak, içine kapanıktı, neredeyse hiç konuşmuyor ve gelişme göstermiyordu.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-4

Xena ve Johny tanışır tanışmaz güçlü bir bağ kurdu. Johny’nin annesi, oğlunun sekiz yıldır bu kadar mutlu olduğunu hiç görmediğini dile getiriyor.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-5

Xena, Hickey ailesiyle beraber yaşamaya başladığından beri oğulları Johny dış dünyaya açıldı.bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-6

Şimdilerde sürekli konuşan dünyalar güzeli çocuğa çok olumlu bir etkide bulunan köpek, onun daha iyi gelişmesini sağlıyor.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-7

Xena ve Johny’nin facebook’ta bir fan sayfaları bile var. Bu dostluğun herkese örnek olmasını ve hayvanların iyileştirici gücünün farkına vararak yaşayacağımız güzel günlerin hepimizin kapısını aralamasını diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

microneu ajanimo 1 1

MicroNEU Canlı Hayvanları Denek Olmaktan Nasıl Kurtaracak?

Thomas Dambo kus evleri

Kuşların Yuvasını Yapan Tasarımcı: Thomas Dambo