in

Otistik Çocuğu Hayata Bağlayan Köpek Xena

Hayvanlar kendisine yapılan ufacık bir iyiliğe, kocaman bir sevgi yumağıyla karşılık verirler. Georgia eyaletinde yaşayan aile, bu sevginin doruk noktasını yaşayanlardan. Bu aile, 4 aylık köpek yavrusu Xena’nın hayatını kurtardığında, sevimli köpek bakımsızlıktan çok kötü durumdaydı. Sonra ne oldu merak mı ediyorsunuz? Bakın şimdi yeni ailesiyle ne kadar mutlu!

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Xena bakımsızlıktan ölmek üzereydi. Sadece 2 kiloydu, kemikleri sayılıyordu ve  yürüyemiyordu. Sadece yiyip içebilen köpek şükür ki, böylece eski gücüne geri kavuşabildi.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-2

Öyle güçlü bir yaşam savaşı verdi ki aile ona “Warrior Puppy” (Savaşçı Köpek) adını koydular.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-3

Hickey ailesinin sekiz yaşındaki çocukları Johny otistik bir çocuk olarak, içine kapanıktı, neredeyse hiç konuşmuyor ve gelişme göstermiyordu.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-4

Xena ve Johny tanışır tanışmaz güçlü bir bağ kurdu. Johny’nin annesi, oğlunun sekiz yıldır bu kadar mutlu olduğunu hiç görmediğini dile getiriyor.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-5

Xena, Hickey ailesiyle beraber yaşamaya başladığından beri oğulları Johny dış dünyaya açıldı.bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-6

Şimdilerde sürekli konuşan dünyalar güzeli çocuğa çok olumlu bir etkide bulunan köpek, onun daha iyi gelişmesini sağlıyor.

bir-ailenin-kurtardigi-kopek-ajanimo-7

Xena ve Johny’nin facebook’ta bir fan sayfaları bile var. Bu dostluğun herkese örnek olmasını ve hayvanların iyileştirici gücünün farkına vararak yaşayacağımız güzel günlerin hepimizin kapısını aralamasını diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

microneu ajanimo 1 1

MicroNEU Canlı Hayvanları Denek Olmaktan Nasıl Kurtaracak?

Thomas Dambo kus evleri

Kuşların Yuvasını Yapan Tasarımcı: Thomas Dambo