in

Osmangazi’de Sokak Hayvanları Yalnız Değil!

Dünyayı etkisi altına alan pandemiye karşı birçok tedbiri titizlikle uygulayan Osmangazi Belediyesi, sokaktaki canları da unutmuyor…

Pandemi sürecinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için her gün düzenli olarak belirli noktalara mama ve su bırakan Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yeni normalde de çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

SOKAK HAYVANLARINA YÖNELİK 2 BİN 312 ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİLER

İlçe genelindeki birçok noktaya düzenli olarak mama ve su bırakarak can dostların aç kalmasını önleyen ekipler, ihtiyaç görülen hayvanları Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürerek bakım ve tedavilerini yapıyor. Ekipler, yürütülen çalışmalar kapsamında son 10 günde bin 983 tedavi ve bakım ile 329 noktada besleme çalışması olmak üzere sokak hayvanlarına yönelik toplam 2 bin 312 çalışma gerçekleştirdi.

osmangazi belediyesi sokak hayvanları

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“EKİPLERİMİZ ÖZVERİYLE ÇALIŞTI”

Osmangazi’de her canlının önemli olduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, pandemide sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dündar, “Can dostlarımıza yönelik olarak periyodik sürdürdüğümüz mama ve su dağıtımını bu pandemi sürecinde yoğunlaştırmıştık. Sahipsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları için ekiplerimiz özveriyle çalıştı. Sokak sokak gezip hayvanlarımıza sahip çıktık. Ekiplerimiz, Osmangazi’nin birçok noktasına düzenli olarak yiyecek ve su bırakarak, sahipsiz hayvanları besliyor. İhtiyaç halinde sokak hayvanlarının bakım ve tedavisi de barınağımızda yapılıyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kartal

Uçamayan Kartalın İmdadına Köylü Koştu

AKUT Yangindan Yarali Kurtulan Hayvanlar icin Sokede

AKUT, Yangından Yaralı Kurtulan Hayvanlar için Söke’de