in

Osmangazi Köprüsün’de Kazada Kaybolan Köpeği “Hera”yı Gözyaşları İçinde Arıyor

Emrah Karataş, “Hera’yı sahiplendiğimde arka ayaklarında kırıklar vardı. Bundan dolayı sürekli ilaç kullanması gerekiyor. Bulana ödül vereceğim” dedi.

Yalova Osmangazi Köprüsü’nde bayramın üçüncü günü meydana gelen kazada, otomobilde bulunan iki köpekten biri olan “Hera” kazanın etkisi ile tasmasından kurtulup kayıplara karıştı. Hera’nın sahibi Emrah Karataş ve ailesi günlerdir Hera’yı arıyor.

kayıpkopek hera 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bayramın üçüncü günü, Osmangazi Köprüsü İstanbul istikametine doğru otomobili ile ilerleyen Emrah Karataş direksiyon hakimiyetini kaybederek bariyerlere çarptı. Otomobilde bulunan eşi, çocuğu ve eşinin kız kardeşi sağ salim çıkmayı başardı. Fakat otomobilde bulunan iki köpekten biri olan “Hera” kazanın etkisiyle tasmasından sıyrılıp kaçtı. Peşlerinden koşsa da yetişemeyen Karataş, son olarak köpeklerinin fotoğrafları basılı olan ilanları her yere asmaya başladı.

kayıpkopek hera 3

“Hera’yı sahiplendiğimde arka ayakları kırık diye sokağa terkedilmişti, tedavisi halen devam ediyor.”

Ajanimo’nun ulaştığı Emrah Karataş, “17.06.2018 pazar gunu saat 11:00 da bayram donusunde Osmangazi Köprüsü üzerinde trafik kazası geçirdik, olayın şokuyla köpeğimiz köprüden araçların arasına doğru koşmaya başladı peşinden koştum, yakalayamadım. En son görüldüğü yer Osmangazi Köprüsü Hersek gişeleri, Altınova Mahallesi ve Tersaneler bölgesi. Kazadan beri kayıp olan “Hera” 2.5 yaşında kısır dişi Chowchoe, tasma yok boynunda arka iki ayağı kırık diye sokağa terkedilmiş bir evlattı. Tedavileri halen devam ediyordu. Glucosamine adlı ilacı sürekli kullanması gerekiyor. Bakıma muhtaç bir can ve arkadaşı 3 yaşındaki erkek chowchow “Haydut”ta kalp hastası, üzüntüden yemek yemiyor. 5 gündür perişan durumda o da.” diye konuştu.

kayıpkopek hera 6

5 gündür aile olarak perişan olduklarını belirten Karataş, “Hera, ailemizin bir parçası gibiydi, çocuğumuz dibiydi. Diğer köpeğimiz Haydut’ta Hera’nın kaybolmasından dolayı çok üzgün, 5 gündür yemek bile yemiyor” açıklamasını yaptı.

Kazadan sonra hayvanseverlerin desteğiyle bölgede arama gerçekleştirdiklerini belirten Karataş, “Henüz maalesef bir sonuç alamadık. Cumartesi günü 40 kişilik bir hayvansever ekibi ile bölgede tekrar arama gerçekleştireceğiz.” dedi.

kayıpkopek hera 2

“Bulunursa para ödülü ya da o parayla sokak hayvanlarına mama alacağım”

Para Ödülünü bulunmasına katkı sağlamak için koyduğunu belirten Karataş, “Yeter ki bulunsun  köpeğim, o parayla barınak ya da sokak hayvanlarına mama bağışlarım”

Bulanların ya da görenlerin kendisini aramasını isteyen Emrah Karataş (0532 622 68 92) “Hera, arka ayaklarındaki kırıklar sebebi ile sürekli ilaç kullanması gereken bir köpek, tedavisi devam etmezse sakat kalabilir” diye konuştu.

kayıpkopek hera 7

 

Osmangazi Köprüsü’nde Kaybolan ‘Hera’ Köpek Bulundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hükümet ‘Tam Karar Vermemiş’ Adalar’daki Atların Durumu Seçim Sonrasına Kaldıöç

Hükümet ‘Tam Karar Vermemiş’: Adalar’daki Atların Durumu Seçim Sonrasına Kaldı

İzmirde Bir Kedi Kesici ve Delici Aletlerle Öldürüldü

İzmir’de Bir Kedi Kesici ve Delici Aletlerle Öldürüldü