in

Osmangazi Belediyesi Yiyecek Bulmakta Zorlanan Patili Dostlara Sahip Çıkıyor!

Osmangazi Belediyesi, pandemi sürecinde aç kalan sokak hayvanları için yaptığı besleme ve tedavi çalışmaları ile herkesin takdirini topluyor.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, yeni normalde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için belirli noktalara mama ve su bırakmayı sürdürüyor. Can dostların aç kalmasını önleyen ekipler, yaralı ve hasta hayvanları da, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürerek bakım ve tedavilerini yapıyor. Ekipler, yürütülen çalışmalar kapsamında son 10 günde 2 bin 52 tedavi ve bakım ile 187 noktada besleme çalışması olmak üzere sokak hayvanlarına yönelik toplam 2 bin 239 çalışma gerçekleştirdi.

OSMANGAZİ'DE SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“EKİPLERİMİZ FEDAKARLIKLA ÇALIŞTI”

Osmangazi’de her canlının önemli olduğuna dikkat çeken Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, pandemide sokak hayvanlarına yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi. Dündar, “Can dostlarımıza yönelik olarak periyodik sürdürdüğümüz mama ve su dağıtımını bu pandemi sürecinde yoğunlaştırmıştık. Sahipsiz hayvanların aç ve susuz kalmamaları için ekiplerimiz fedakârca çalıştı. Sokak sokak gezip hayvanlarımıza sahip çıktık. Ekiplerimiz, Osmangazi’nin birçok noktasına düzenli olarak yiyecek ve su bırakarak, sahipsiz hayvanları besliyor. İhtiyaç hâlinde sokak hayvanlarının bakım ve tedavisi de barınağımızda yapılıyor” dedi.

OSMANGAZİ'DE SOKAK HAYVANLARI SAHİPSİZ DEĞİL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Kusun Yarisi Erkek Yarisi Disi

Bu Kuşun Yarısı Erkek Yarısı Dişi

Dunyanin En Ilginc Kopek Sahiplenme Hikayesi

Dünyanın En İlginç Köpek Sahiplenme Hikayesi