in , ,

Ormanda Çıktığı Yürüyüşte 130 Yıllık Bir Tavşan Mezarı Buldu

Bizim için sıradan olan anlar bazen sıradışı bir hale dönüşebiliyor. Emekli Sid Saunders da çıktığı sıradan orman yürüyüşünde ilginç bir taş ile karşılaştı.

İngiltere‘de yaşayan emekli Sid Saunders, çıktığı yürüyüşte ilginç bir şey ile karşılaştı. Ormanda yeşillikler arasında büyüleyeci doğa manzarası eşleğinde yürüyüş yapan Sid, beton parçasına benzeyen bir şey gördü.

Başta sıradan bir taş sandığı şeyin üzerinde yazılar olduğunu gören Sid, bunun bir mezar taşı olduğunu fark etti. Şaşkına dönen Sid “neden biri ormana bir mezar yapar ki” diye düşünmeye başladı. Ve bugüne kadar nasıl kimse tarafından fark edilmemişti.

Taşın üstü yosun tuttuğu için üstünde ne yazdığı net bir şekilde okunmuyordu.

Sid ertesi gün mezar taşının olduğu yere geri geldi ve mezar taşının üstündeki yosunları güzelce temizledi.

Artık mezar taşının üzerinde ne yazdığı okunuyor. Sid, yazıyı okuyunca şaşkınlığı daha da arrtı. Çünkü bu mezar 130 yıl önce ölmüş bir tavşana aitti.

Sid mezar taşını okuduğunda bu mezarın tavşanlarını çok seven bir aile tarafından yapıldığını fark ett. 13 yaşında ölen tavşana ai    lesi ormanda bir mezar yapmıştı. Ve bu mezar 130 yıl sonra yürüyüşe çıkan Sid tarafından bulunmuştu.

Tarihten Bugüne En Ünlü 10 Hayvan Tablosu

Türkiye’de İlk Defa Üreyen Kuş Atlası Hazırlandı