in

Ormana Terk Edilen Yaralı Eşek Kurtarıldı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Sultaniye Mahallesi yakınlarında bir aracın çarpması sonucu yaralanan ve ormanlık alana terk edilen bir eşek olduğu ihbarı üzerine Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Üyesi Türkan Dağdelen ve hayvan severler harekete geçti. Mahalle yakınlarındaki ormanlık alana terk edilen yaralı eşek, çabalar sonunda kurtarıldı.

Ormana Terk Edilen Yaralı Eşek Kurtarıldı-Ajanimo-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bölgeye ulaşarak yaralı hayvana ilk müdahaleyi yapan hayvan severler, eşeği araca alarak 50 kilometre mesafedeki Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine götürdüler,

HAYTAP gönüllü veteriner hekimi  Mustafa Cihan, gazetecilere yaptığı açıklamada, eşeğin araba çarpması sonucu yaralandığını tahmin ettiklerini söyledi.

Eşeğin yaklaşık 5 gün önce yaralandığını belirten Cihan, “Uzun zamandır yaralı. Çünkü yaralarında kurtlanmalar başlamış. Vücudunda su kalmamış. Kasları sertleşmiş. Serum ve antibiyotik tedavisi uygulayacağız. Kurtarmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

‘Günlük 12 ihbar’

Ormana Terk Edilen Yaralı Eşek Kurtarıldı-Ajanimo-2

HAYTAP Yönetim Kurulu Üyesi ve HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen ise yaralı ve terk edilmiş hayvanlara dair günlük ortalama 12 ihbar aldıklarını açıkladı ve alınan çok sayıdaki ihbarın hayvanların kötü durumunu ortaya koyduğuna dikkat çekti.

Dağdelen yaralı eşeğin tedavisinin ardından sahiplendirileceğini sözlerine ekleyen Dağdelen, “Belediyeler duyarsız. Birçoğunun veteriner hekimi bile yok. Gönüllüler olarak ihbarlara yetişemez hale geldik. Kaza herkesin başına gelebilir ancak bir canlıyı ölüme terk etmek insanlık dışı bir davranış.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İdeal Diş Asistanı Köpek Jojo Ajanimo 1

İdeal Diş Asistanı Köpek Jojo

kedi kopek birbirine baglar

Kedilerle Köpeklerin Yaşam Tarzlarına Dair 14 Komik Fark