in

Orman Yangınında Ağır Yaralanan ‘Minnoş’ İnsanına Kavuştu

Geçtiğimiz ay Adana’nın Kozan ilçesinde çıkan orman yanında vücudunun çeşitli bölgelerinde ağır yanıklar oluşan ‘Minnoş’ isimli köpek, 1 aylık tedavisinin ardından sağlığına ve insanına kavuştu.

Bölgedeki 800 evin tahliye edilmesine yol açan, yabani-evcil çok sayıda hayvanın hayatını kaybetmesine neden olan ve üç gün süren yangının ardından Adana Büyükşehir Belediyesi görevlileri bölgede yardım ve destek çalışmaları sırasında Çamlarca Mahallesinde vücudunun çeşitli bölgelerinde üçüncü ve dördüncü derecede yanık bulunan 3 yaşındaki bir erkek köpeğe rastladı.

adana Orman Yangininda Agir Yaralanan ‘Minnos Insanina Kavustu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vücudundaki yaraları nedeniyle acı çeken Hüseyin Polat’a ait Minnoş isimli köpek Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon ekipleri tarafından 28 Ağustos’ta alınarak Adana’daki belediyenin bakım ve rehabilitasyon merkezine getirildi.

1 AYLIK TEDAVİ SONUNDA SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Merkezde yaraları tedavi edilen Minnoş, 1 aylık tedavi sonucu iyileşti. Belediye ekipleri tarafından sahibi Hüseyin Polat’a sağlıklı bir şekilde teslim edilmek üzere felaketi yaşadığı bölgeye götürülen Minnoş sahibi Hüseyin Polat’ı görünce sevgi gösterisi yaptı.

“TÜM ÇALIŞANLARINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Minnoş’a kavuşan Hüseyin Polat, “Bölgede bir felaket yaşadık. Köpeğimiz Minnoş o yangında çok kötü yaralandı. Vücudundaki yanıkları nedeniyle acı çekiyordu. Büyükşehir Belediyesi ekipleri Minnoş’u alarak bir ayı aşkın süre tedavisini yaptı ve bize yeniden getirdi. Büyükşehir Belediyesinin tüm çalışanlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuduz asisi

“Kuduza Son Ver: İşbirliği Yap, Aşılat”

Aydinda Veteriner Hekimler Odasi Baskani ve Ekibi Guven Tazeledi

Aydın’da Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Ekibi Güven Tazeledi!