in ,

Ordu’da Tek Gözlü Bir Buzağı Doğdu

Ordu’nun Ünye ilçesinde tek gözlü dünyaya gelen buzağı şaşırttı. Dünyaya gelen buzağı, bir süre sonra hayatını kaybetti.

Ünye ilçesine bağlı Yeşilkent Mahallesi’nde ineğinin doğum zamanı gelen Hasan Ustaoğlu, veteriner hekime bilgi verdi. Mahalleye giden Veteriner Hekim Ali Güngör, doğumu başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra sıra dışı bir olayla karşılaştı. Buzağının tek gözü olduğunu ve burnunun olmadığını fark eden ineğin sahibi ve veteriner hekim, böyle bir olay ile ilk defa karşılaştıklarını belirtti. Siklopi olarak adlandırılan olayın, nadir olarak gerçekleştiği öğrenildi.

Orduda Tek Gozlu Bir Buzagi Dogdu 2 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tek Gözlü Doğan Buzağı, Doğumdan 10 Dakika Sonra Hayatını Kaybetti

Ünye ilçesinde veteriner hekim olarak görev yapan Ali Güngör, bu durumun siklopi olarak adlandırıldığını ve nadiren görüldüğünü belirterek, “Tepegöz denilen bir doğum anomalisi. Bu bazen genetik bir hastalığın sonucunda oluyor, bazen de akraba evliliğin sonucu görülebiliyor. Bunun dışında genellikle doğumun ilk yarısında bir tür ateşli hastalık geçirmesine bağlı da olabiliyor. Bazı viral hastalıkların (BVD) etkisine bağlı olarak da karşılaşabiliyoruz. Ben 30 yıllık meslek hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştım. Çift kafalı, 5 ayaklı çok doğum yaptırdım ama ilk defa tek gözlü doğum ile karşılaştık” dedi. Doğumdan 10 dakika sonra buzağısı ölen ineği sahibi Hasan Ustaoğlu ise şaşırdığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Musluman Vegan Aktivistlerden Sasirtici Bir Bakis Acisi Hz Muhammed Gunumuzde Yasasaydi Insanlarin Vegan Olmasini Isterdi 3

Müslüman Vegan Aktivistlerden Şaşırtıcı Bir Bakış Açısı: ”Hz Muhammed Günümüzde Yaşasaydı İnsanların Vegan Olmasını İsterdi”

Gozleri Gormeyen Yavru Kedi Kafesten Kurtulup Mutlu Olmak Icin Yeni Ailesini Bekliyor 1

Gözleri Görmeyen Yavru Kedi Kafesten Kurtulup Mutlu Olmak İçin Yeni Ailesini Bekliyor