in

Ordu’da Sokakta Dolaşan Bir Maymun Bulundu

Ordu’nun Ünye ilçesi Atatürk Mahallesi Zambak Sokak’ta yaşayan Selahattin Alp’in duyarlılığı sayesinde, evcilleştirilmiş maymun koruma altına alındı.

Evinde oturduğu sırada dışarıda dolaşan ve boynunda ipi bulunan bir maymunun gezdiğini gören Selahattin Alp, durumu polis ekiplerine bildirdi. Ekiplerin gelmesiyle rahat bir nefes alan duyarlı vatandaştan maymunu alan polisler, maymunu Ünye Orman İşletme Müdürlüğüne teslim etti.

Orduda Sokakta Dolasan Bir Maymun Bulundu 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Polis ekiplerimize ve duyarlı vatandaşımıza teşekkür”


Polis aracından çıkan maymunu gören ve şaşkınlığını gizleyemeyen Ünye Orman İşletme Müdürü Alpaslan Kadı, “Bu maymunun büyük ihtimalle sahipli olduğunu düşünüyoruz. Çenesinin altında ufak bir yara var ve tedavi edilmesi için gerekli müdahaleyi yaptıracağız. Polis arkadaşlarımıza ve duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz Milli Parklara teslim edeceğiz. Onlarda veteriner eşliğinde gerekli muayenesini yaptıktan sonra sahibini bulup geri teslim edeceğiz. Çünkü maymun buranın doğal bir hayvanı olmadığı için sahiplidir. Veterinere verdikten sonra onlarda maymunun yaşının bilgisine ulaşacaklardır” dedi.

Orduda Sokakta Dolasan Bir Maymun Bulundu 3

“3 yaşında ve sağlık durumu iyi”


Ünye özel bir veteriner kontrolünde muayenesi gerçekleşen evcil maymunun, yapılan ilk kontrollerinde çenesinin altında ufak yara olduğu görüldüğünü söyleyen Veteriner Hekim Ali Güngör, “Maymunun genel sağlık durumu gayet iyi. Ancak farklı bir çevrede bulunduğu için ister istemez şuanda stres yaşıyor. Sadece çene altında bir yırtılma var. Bu da tahminle bir yerden atlama esnasında meydana geldiğini düşünüyorum. Geldiğinde muz verdik, sevebileceği meyvelerden verdik. Gayet güzel yedi. Maymunun tahminen 3 yaşlarında olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Orduda Sokakta Dolasan Bir Maymun Bulundu 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sislide Patileri Yuruyen Merdivene Siksan Kopek Yurekleri Agza Getirdi

Şişli’de Patileri Yürüyen Merdivene Sıkışan Köpek Yürekleri Ağza Getirdi

Bitkin Halde Bulduklari Yavru Geyigi Biberonla Beslediler

Bitkin Halde Buldukları Yavru Geyiği Biberonla Beslediler