in

Onun Duygusal Hayvanı Bir Martı

Maltepe’de yaşayan Ali Teksoy pandemi sürecinde camına gelen martıyla bir yılı aşkın süredir birlikte yemek yiyor, beraber yaşıyor. Nefes adını verdiği martıyı kızı gibi gören Teksoy, martısını pencere önündeki mermere koyduğu yiyeceklerle, eliyle ve hatta ağzıyla besliyor.

Maltepe’de yaşayan Ali Teksoy ile martı Nefes’in dostluk hikayesi, Teksoy’un penceresinin önüne kuşların yemesi için koyduğu yiyeceklerle başladı. Ali Teksoy, pandemi döneminde evdeyken can sıkıntısından camınn önündeki kuşlara yem bıraktı. İlk önce güvercinlere yem koyarken daha sonra serçelerin, saksağanların, kargaların geldiğini görünce onlara da ekmek koymaya başladı. Sonra martıları gelmeye başladı. Ali Aksoy, onlara da balık alıp camın önüne koymaya başladı. Yavaş yavaş aralarında bir bağ oluştu. Martı gittikçe Ali Aksoy’un daha yakınına gelmeye başladı Ali Aksoyla martı arasındaki bağ gittikçe güçlendi.

Onun Duygusal Hayvani Bir Marti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Nefes’e Yiyecekleri Ağzımla Vermeye Başladım”

Ali Aksoy, Nefes adlı martısı ile yakınlaşmalarını şöyle anlattı: “Gemilerde simit verirler elden alırlar ya ben de bir deneyeyim dedim bakayım alacak mı diye. Bir tane balığı elimde uzattım. İlk önce tedirgin davrandı. Fakat daha sonra aldı. Daha sonra tekrar denedim sonra elimden almaya başladı. Sonra diğer yiyecekleri ağzımla vermeye başladım.”

Onun duygusal Hayvani Bir Marti

“Kızım Yakında Ayrılacağız Dedim, Ertesi Sabah Eşini ve Yavrularını Benimle Tanıştırmaya Getirdi”

‘Nefes’ ile olan dostluğunu anlatmaya devam eden Teksoy, “Bu bina eski bir bina. Kentsel dönüşümden çok yakında yıkılacak. Ben de bayram sonrasında kısmet olursa burayı boşaltacağım. Bir gün Nefes’i elimle, ağzımla beslerken Nefes’e ‘Kızım yakında ayrılacağız’ dedim. Onunla konuştum. Hayvan garip bir şekilde dikildi burada ve beni dinledi. Sanki hissetti, anladı söylediklerimi. Duygusal bir konuşma oldu. Ertesi sabah camın önünde yavruların sesleriyle, ne oluyor dedim. Geldim camın önüne,inanamadım Nefes burada. Nefes’in eşi ve 3 tane yavrusu ilk defa yakınımda. Daha önce hep karşı çatının üstünde uzaktan görürdüm. İlk defa bu pencerenin dibine geldiler. Nefes yavrularını benimle tanıştırmaya getirdi. İnanılmaz bir sahneydi” dedi.

Onun Duygusal Hayvani Bir Marti 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedili Kitaplarin Buyulu Dunyasina Girmeye Hazir Olun 5

Kedilerin İnsandan Daha Gizemli Olduğunu Anlatan 10 Kitap

Halicte Nefes Kesen Yavru Kedi Kurtarma Seferberligi

Haliç’te Nefes Kesen Yavru Kedi Kurtarma Seferberliği