in

Onun Duygusal Hayvanı Bir Karga

Antalya’nın Murata paşa ilçesinde kahve işleten Mehmet Sırtıkara’nın duygusal hayvanı bir karga. Çocukluğundan bu yana kargalara ilgisi olan Sırtıkara’nın bu sevgisini bilen bir arkadaşı, ağaçtaki yuvasından düşen bir yavru kargayı Sırtıkara’ya beslemesi için getirdi. Sırtıkara, internetten edindiği bilgilerle yavru kargayı beslemeye başladı.

Muratpaşa ilçesinde kahfe işleten 53 yaşındaki 2 çocuk babası Mehmet Sırtıkara’nın, çocukluğundan bu yana kargalara ilgisi vardı. Arkadaşının karga sevgisini bilen bir tanıdığı ağaçtaki yuvasından düşen bir yavruyu, Sırtıkara’ya beslemesini için getirdi. Sırtıkara, internetten edindiği bilgilerle yavru kargayı enjektörle kedi mamasını sıvı şekle getirerek beslemeye başladı. Sırtıkara’nın enjektörle beslediği karga, kısa sürede kendini topladı ve büyümeye başladı. Şimdilerde kaşıkla haşlanmış tavuk ciğeri ve eti yiyen karga, duygusal insanının yanından bir an olsun ayrılmıyor. Sırtıkara’nın çay ocağının başında beslediği yavru karga, zaman zaman müşterilerin masalarına da misafir oluyor. Müşterilerinde ilgi gösterip sevdiği yavru karga, kafenin maskotu haline geldi.

30 Yillik Esnaf Kafesinde Yavru Kargaya Bebek Gibi Besliyor 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mehmet Sırtıkara, kargalara ilgisini bildiği bir arkadaşının bir ay önce yavru kargayı kendisine beslemesi üzerine getirdiğini söyledi. Arkadaşının yuvadan düşen ve annesini bulamayan bir yavru kargayı kendisine getirdiğini anlatan Sırtıkara, “Oldum olası kargalara hayranım, çok akıllı hayvanlar. O nedenle bir tane karga beslemek hayalimde vardı. Arkadaşımın vesilesiyle bu kuş bana geldi. 20 gündür bakıyorum, arkadaşım oldu. Çok akıllı ve güzel bir hayvan” diye konuştu.

“Elleriyle Besliyor”

Yavru karganın akşamları iş yerinde kaldığını dile getiren Sırtıkara, ”Beslemesini kedi mamasını ıslatarak yapıyorum. Yavaş yavaş tavuk eti ve ciğerini haşlayarak vermeye başladım. Önceden enjektörle besleme yapıyordum. Şimdi büyüdü, kaşıkla besleme yapıyorum. Sadece suyunu enjektörle veriyorum şimdi. Bırakıyorum dışarıya hangi masaya bıraksam oyun oynayanları izliyor. Parka götürüyorum. Kedilerden korkmasam bırakacağım yere rahat rahat gezsin. Akşama kadar dükkandayız bir gece ayrılıyoruz” dedi.

“Beni Bırakırsa Çok Üzülürüm”

Ailesinin de kargayı çok sevdiğini ifade eden Sırtıkara, “İlk başta ‘ne yapacaksın kargayı, nasıl besleyeceksin, kargayla uğraşılır mı’ diyenler oldu. Şimdide hayatımıza girdi. Çok sevdik. Eşim,’ çocuklarını bu kadar sevmezsin’ diyor. Bunun sevgisi bambaşka. Büyüdüğü zaman beni bırakırsa çok üzülürüm. Kendisi gitmediği sürece ben bırakmam. Bırakıyorum gitmiyor. İstiyorsa gider. Şuan gitmek istemiyor. Hayatımıza renk kattı” ifadelerini kullandı. Sırtıkara, kargayı kendisi kadar müşterilerin de çok sevdiğini belirterek, isteyenler olmasına rağmen vermediğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

turkiye nin en buyuk hayvan barinagina haytap destegi 4 ajanimo 5

HAYTAP, Gaziantep’te Yapılan Barınağı Ziyaret Etti

Nohut kiza acil yuva araniyor kesmeseker 7 ajanimo

Biberonla Büyüyen Nohut Kıza Acil Yuva Aranıyor