in

Onu Yaralayan Da İnsan Kurtaran Da!

Sağlıksız boyutta yaşayan insanların, hem diğer insanlara hem hayvanlara yaptıklarına sessiz kalmak, onları daha da zalim mi yapıyor acaba? Kaliforniya’da yol kenarında bulunan keseli sıçanın tek yaptığı, ait olduğu dünyasında yaşamını sürdürürken, karşısına yanlış kişinin çıkmış olması. Ona, bunu kimin yaptığı bilinmiyor. Kötülük yapan her insan gibi, keseli sıçana bunu yapan korkaklığının ardına gizlenirken, onu yeniden hayata döndüren insanların varlığı umudumuzu arttırıyor. 

Keseli sıçanı yaralayan da bir insan kurtaran da… Hayvan sevmek evet, ama daha fazlasına ihtiyacımız var. Hayvanların haklarına saygı duymaya ve onların hakkını korumaya… 

keseli sıçan

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu keseli sıçan, hedefli askeri yay olarak bilinen silahla vurulmasının ardından, yol kenarında okları çıkarmaya çalışırken bulundu. Yoldan geçen birinin yardımıyla hayvan hastanesine getirilen, baş ve gövdesinden vurulan keseli sıçan, Hayvan Kontrol Memuru Jennifer Selter ve bir veteriner hekim tarafından hemen ameliyata alındı.

keseli sıçan 2

“Tatar yayı okları” olarak ifade edilen oklar, keseli hayvanın sağ gözünün yanından ve gövdesinden girerek ölümcül bir yaralamaya yol açtı. Başarılı cerahi müdahale ile hayatta kalmayı başaran keseli sıçan ile ilgili Hayvan Hizmetleri Bölümü yetkilisi Çavuş Cynthia Lee “Hayvan bulunduğunda uyanıktı ve okları çıkarmaya çalışıyordu” açıklamasını yaptı. Keseli sıçan şükür ki hayatta ve şimdi hayvan hastanesinde tedavisine devam ediliyor. Keseli sıçanın şehirdeki hayvan barınağına teslim edilmesi bekleniyor.

keseli sıçan 2

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerin ardından binlerce kullanıcı tepki göstermeye devam ediyor.

keseli sıçan 3

keseli sıçan 4

keseli sıçan 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kucukcekmecede kopeklere boyali iskence5ab3a159ee02bf52f6d9

Küçükçekmece’de Köpeklere Boyalı İşkence!

sokak kopek ajanimo

Viaport Asia’dan “İsraf etme, yardım et” Kampanyası