in

Onlarca Hayvan Cinayetinin Yaşandığı Düden Park’ta Önlemler Alındı

Son iki ayda birçok hayvanın öldürüldüğü Düden Park’ta önlem alınması için çalışan hayvanseverlerin emekleri sonuç verdi.

Düden Park’ta 2 ayda 13 kedinin kimi boğularak, kimi yakılarak, kimi ise kesilerek öldürüldü. Düden Park’ın karanlık olması ve güvenlik önlemlerinin olmamasından yakınan hayvan severler, önlemlerin alınması için aylardır mücadele ediyordu. Başta Candost Derneği olarak, hayvan severler birçok başvuruda bulundu. Başvuruların ve girişimlerin olumlu sonuç vermesinin ardından önlemlere parkın ışıklandırılması ile başlandı.

antalya-duden

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Diğer talepler için de yetkililerden söz alan Antalya Candostları Koruma ve Sahiplendirme Derneği’nin konu ile ilgili sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

“2 aydır 13 canımızı kaybettik. Kimi cinsel istismara, kimi şiddete maruz kaldı. Antalya Candost Derneği olarak birçok kuruma başvuruda bulunmuştuk. Büyük Şehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı ile yaptığım direk telefon görüşmesinde, parka ışıklandırma için hemen birimleri harekete geçireceğini söylemiş ve sözünü bu gün aydınlatmaları bağlatarak tutmuştur. Sonrasında Meclis üyemiz Songül Başkaya konu ile yakından ilgilenmiş ve bizi ziyaret etmişti ve akabinde bir randevu almamıza yardımcı oldu. Kendisi başarının anahtarı oldu sonsuz sevgiler…

antalya-duden2

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Birol Ekici ile yaptığımız görüşmede, bizi kırmadı ve kamera için birimleri harekete geçirdi. Kamera kedilerin güvenliği için takılacaktır. Konu ile ilgili Büyük Şehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Adnan Büyükkaya‘ya bilgi vermiş ve bizi kendisine yönlendirmişti.  Adnan Bey ile görüşmemiz oldu ve hemen çalışmalara başladılar. Çok kısa zamanda kamera takılmasıda gerçekleşecektir. Gerekli tabela ve yazıların taraflarından hazırlanıp parkın çeşitli bölgelerine asılacağı belirtilmiştir.

duden-park3

Bizde boş durmadık tabela ve afişlerimizi bastırdık. Ofisimizde 2 haftadır beklemekte olan afişlerimizi, belediyenin çalışmaları biter bitmez parka asacağız.

Belediyemize ve bu yolu almamızda yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vedaon

Bir Köpeğin Bitkisel Hayattaki İnsanıyla Duygu Dolu Vedalaşması

askeron 3

Mehmetçik, Bu Topraklarda Yaşayan Her Canı Koruyor