in

Onlarca Çam Ağacını Oydular!

Tokat’ın Erbaa ilçesinde bulunan Gölönü Köyü yaylasındaki kırsal alanda bulunan onlarca çam ağacına çıra almak için baltalarla zarar verildi.

Tokat’ta bulunan ormanlık alanda gövdesi zarar görmüş ağaçlar doğaseverlerin tepkisini çekti. 1200 rakımlı yayladaki ormanlık alanda özellikle çam ağaçların gövdelerinden balta ve nacaklarla çıra için odun alındığını tespit eden doğaseverler, bölgede piknik alanı olmadığına da dikkat çekerek, çıraların satılmak üzere alınabileceğini söyledi.

çam ağaçlarına zarar verdiler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çıraları için zarar gören bazı çam ağaçların inceltildikleri yerden kırılmak üzere olduğu da kameralara yansıdı.

“BUNU YAPANLARI ŞİDDETLE KINIYORUM”

Bölgeye mantar toplamak için Tokat Merkez’den geldiklerini söyleyen Süleyman Üzümcü isimli bir vatandaş: “Burası Erbaa Gölönü Köyü’nün hayvanlarının otladığı bir mera alanı. Buraya tesadüfen geldik. Mantar toplamak amacıyla gördük ağaçların çıra için kıyıldığını. Yani yazık, günah. Bunu yapan insanları şiddetle kınıyorum. Yani bir insanın kolunu kesmek, bacağını yaralamak neyse, bu ağaçları bu şekilde yaralamak da farklı şeyler değil. Kaldı ki bu bölge baktığımızda piknik alanı da değil. Yani ateş yakılmış söndürülmüş bir alana da rast gelmedik. Burada yaklaşık 15-16 tane saydığımız kadarıyla yaralı ağaç var. Ve bu ağaçları tahmin ediyorum ki bu çıraları insanlar ya kendileri için ya da bir yerlerde satmak için çıra haline getirmiş diye düşünüyorum yani yazık” şeklinde konuştu.

Erbaa’da 2018 yılında da ağaçlara çıraları için zarar verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zifte saplanan köpek

araziye dökülen Zifte Saplanan Köpeği İtfaiye Ekipleri Kurtardı

karsta ölü olarka bulunan balıklar

Yüzlerce Ölü Balık Su Yüzüne Vurdu!