in

Onlar İşkenceye Maruz Kalırken ve Açlıktan Ölürken, Biz Nasıl Rahat ve Tok Yatabiliyoruz?

“Kabahatler kanunda bulunduğu için hayvanlara şiddet uygulayan, öldüren kişilerin sadece para cezası alması bir türlü değişmeyen 5199 sayılı hayvan hakları yasasını tekrar gündeme getirdiği bugünlerde Silivri’de acı bir olay meydana geldi.

Silivri’de hayvan dostları tarafından ölmek üzereyken bulunan ve hastaneye götürülen köpeğin vücudunda saçmaların olduğu ve çok uzun süre aç kaldığı öğrenildi.

Bir inşaat yıkıntısında açlıktan ölmek üzere olan köpeği gören vatandaşlar hayvan dostları haber verdi. İhbarı üzerine Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği ekipleri adrese gittiğinde Kangal cinsi köpeğin bir inşaat yıkıntısı içerisinde açlık ve susuzluktan ayağa kalkamayacak hale geldiğini ve ölmek üzere olduğunu gördü.

Köpeği bulunduğu yerden alan ekipler tedavi için hayvan hastanesine götürdü. Yapılan tetkik ve muayenelerde talihsiz köpeğin vücudunda saçmalar bulunduğu ve çok uzun süre aç susuz kaldığı için ayağa kalkamayacak kadar zayıfladığı anlaşıldı. Ayrıca köpeğin, ayağında çatlak, ödem olduğu ve ileri derecede uyuz olduğu tespit edildi. Hemen tedaviye alınan köpeğin tedavisinin 2 ay süreceği bildirildi. Köpeğin tedavisi tamamlandıktan sonra engelli ve felçli köpeklerin yaşadığı rehabilitasyon merkezinde yaşamını sürdüreceği açıklandı.

“ÖLÜMÜNÜ BEKLEMEK ÇOK VİCDANSIZCA”

Köpeği insanların yoğun olduğu bir yerden aldıklarını söyleyen HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı “Bir köpeğin bu kadar güçten düşme süreci uzun ve belirgin bir süreçtir. Onu bir mahallenin merkezinden, insanların yoğun olduğu bir yerden aldık. Aylarca onun bu haline tanık olup haber vermeden ölümünü beklemek çok vicdansızca” ifadelerini kullandı.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Afet Allahım senin verdiğin güzelliklere sahip çıkamıyoruz onları koruyamiyoruz . hergecen gün canarvarlasan insanların yüzünden ben insan olup onlarla insan adı altında vicdansizlar aynı hayatta nefes alıp veriyoruz affet tanrım afett…. dilsiz meleklere sahip çıkalım…???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öldürülmekten Kurtarılan Tavşan Instagram Yıldızı Olduöç

Öldürülmekten Kurtarılan Tavşan Instagram Yıldızı Oldu

Dostunuzu Satın Almak Yerine Ücretsiz Sahiplenebileceğiniz 20 Sayfaöç

Dostunuzu Satın Almak Yerine Ücretsiz Sahiplenebileceğiniz 20 Sayfa