in

“Onlar Dilsiz, Seslerini Duyuramazlar”

31 ile getirilen sokağa çıkma yasağının ardından Diyarbakır’da sokak hayvanlarını unutmayan ecza deposu sorumlu müdürü Mustafa Gözaçık, sokaktaki canları unutmayarak yem, kemik, et ve su bıraktı.

İçişleri Bakanlığınca 30 büyükşehir ile Zonguldak’ta il sınırları içinde 2 gün sokağa çıkma yasağı getirilmesinin ardından Diyarbakır’da da cadde, sokak ve meydanlar boşalarak sokak hayvanlarına kaldı. Sokak hayvanlarını unutmayan ecza deposu sorumlu müdürü Mustafa Gözaçık, yıllardır mahalleliyle birlikte baktığı köpek ve kuşları unutmayarak yem, kemik, et ve su bıraktı.

“ONLAR DİLSİZ, SESLERİNİ DUYURAMAZLAR”

20 yıldır karşı taraftaki güvercinlere Şehmus amcanın baktığını anlatan Mustafa Gözaçık, “Ben bu mahallede doğdum büyüdüm. Bugün bunların burada kimsesiz olduğunu bildiğim için iş yerimden izin alarak gelip bunların yemlerini verdim, köpeklerimizin kemiklerini, etlerini ve kuşlarımızın sularını ve buğdaylarını serptikten sonra tekrar işimizin başına döndük. Sağlık çalışanı olarak halka hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu süreçte Allah herkese yardım etsin, sabırlar versin. Mümkün mertebe bizim için evde kalın. Hayvanları unutmadık. Onlar dilsiz, seslerini duyuramazlar. Bildiğimiz için geldik, yıllardır bu mahallede, burada bu kuşlara bakarız. Şuanda kimsenin bunlara buğday veremeyeceğini bildiğim için buğdayı evden alıp geldim ve hayvanlarımıza verdim. Aç kalmasınlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Günlerdir Balkonda Aç ve Susuz Bırakılan Köpek Kurtarıldıöç

Günlerdir Balkonda Aç ve Susuz Bırakılan Köpek Kurtarıldı

Fırıncının Sokak Hayvalarına Sahip Çıkmasından Etkilenen İmam Kısa Film Çekti1

Fırıncının Sokak Hayvalarına Sahip Çıkmasından Etkilenen İmam Kısa Film Çekti