in ,

Önder Aydın: “Sokaktaki Evsiz Hayvanlar İçin Bırakılan Bayat Ekmekler, Hayvanların Sağlığını Tehdit Ediyor!”

Veteriner Hekim Önder Aydın; sokaktaki canların beslenmesini ve bakımını yapan yaşam hakkı savunucularının sokağa bıraktığı ve zamanla küflenen bayat ekmeklerin, can dostlarının sağlığını tehlikeye attığını söyledi

Veteriner Hekim Önder Aydın; “Küflü ekmeklerdeki mikotoksinlerin can dostlarımız tarafından yenilmesi sonucunda kusma, ishal şikayetleri ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber çok uzun süreli küflü besinlerin alınması sonucunda vücut tarafından atılamazlar ve birikime bağlı olarak karaciğer ve böbreklerde hastalığa yol açar. Ayrıca bağışıklık sistemi zayıfladığı için en basit hastalıklarla bile mücadele edemezler. Bu sebeple hayvansever vatandaşlarımızın besleme konusunda daha dikkatli olmasını rica ediyorum. Sokakta yaşayan can dostlarına iyilik yapayım derken bilmeden kötülük yapmayın” dedi.

Veteriner Hekim Onder Aydin

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner Hekim Önder Aydın

Veteriner Hekim Önder Aydın, “İyi niyetle bırakılan yiyecek ve bayat ekmekler ise zamanla hem çevreye zararlı hale geliyor hem de can dostlarının sağlığını tehlikeye atıyor. Özellikle park ve bahçelerde bulunan alanlara bırakılan ve zamanla küflenen bayat ekmekler, hem sokak hayvanlarının hem de parklardaki çocuklarının sağlığını tehlikeye atıyor” dedi.

Sokaktaki Evsiz Hayvanlar Icin Birakilan Bayat Ekmekler Hayvanlarin Sagligini Tehdit Ediyor 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Basi plastik bidona sikisan kopegi belediye ekipleri kurtardi

Başı Plastik Bidona Sıkışan Köpeği Belediye Ekipleri Kurtardı

Hayat Kaldigi Yerden Devam Ediyor Marmaris Koycegizde Umutlar Yeniden Yeseriyor.

Hayat Kaldığı Yerden Devam Ediyor, Marmaris Köyceğiz’de Umutlar Yeniden Yeşeriyor