in

Önce Köpeği Bağlayıp Dövdü Sonra Belediyeye Saldırgan Diye Şikayet Etti

Denizli’de bir adam bahçesine bağladığı sokak köpeğini önce dövdü sonra belediyeyi arayıp köpeğin saldırgan olduğunu ve alınması gerektiğini söyledi.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde sokak köpeğini evinin bahçesine bağlayarak döven şahıs çevredikler tarafından cep telefonu kamerasına kaydedildi. HayKonfed’in iddiasına göre şahıs hayvanı dövdükten sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi’ni arayarak köpeğin saldırgan olduğunu ve gelip almalarını söyledi.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu şahısla ilgili yasal sürecin başlatıldığını duyurdu.

Olayın yaşandığı adrese gelen Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma, Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı görevlileri, köpeği teslim alarak merkeze götürdü. Burada yapılan incelemede hayvanda iç kanama riskinin olduğu belirlendi.

72631222 2455987951134245 9171826545197580288 n

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Öte yandan, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonFed) üyelerinin, köpeğe şiddet uygulayan kişi hakkında suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Definecilerin Açtığı Kuyuya Düşen Köpek Kurtarıldı

Definecilerin Açtığı Kuyuya Düşen Köpek Kurtarıldı

Fırat Üniversitesi’nde FÜ yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla “Kediler ve Köpekler Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlaröç

Öğrencilere, “Kediler ve Köpekler Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar” Konferansı