in

Ömür Gedik’ten Bülent Ersoy ve Hadise’ye Sert Tepki: Umarım O Acıların Aynısını Çekerler

Bülent Ersoy ve Hadise’nin kürk giymesi hakkında yorumda bulunan şarkıcı Ömür Gedik, “Eğer reankarnasyon diye bir şey varsa umarım bir sonraki hayatlarında tilki veya tavşan olarak dünyaya gelsinler ve o acıların aynısını çeksinler.” dedi.

Geçtiğimiz hafta Hadise’nin, bu hafta ise Bülent Ersoy’un kürk giymesi, hayvanseverlerin büyük tepkisini çekmiş, gerek sosyal medya gerekse ünlü isimler tarafından eleştirilmişlerdi. Konuya ilişkin Haçiko Derneği’nin başkanı Ömür Gedik’ten, çok sert açıklamalar geldi. Gedik, daha önce de böyle sorunların yaşandığını söyledi ve topluma mâl olmuş kişilerin neden böyle bir davranış sergilediklerini anlamadığını dile getirdi.

ömür gedik

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Ünlü isimler topluma örnek olmalılar”

Gedik, Hadise ve Bülent Ersoy için “Çok ayıp ediyorlar. O videoları görerek, çekilen acıları bilerek, hala vicdanları nasıl sızlamıyor anlamıyorum. Bunlar topluma örnek olması gereken insanlar. Bunlar böyle yaparsa sokaktaki insanlar ne yapsın. Çok ayıplıyorum kendilerini. Kınıyorum, ayıplıyorum. Eğer reankarnasyon diye bir şey varsa umarım bir sonraki hayatlarında tilki veya tavşan olarak dünyaya gelsinler ve o acıların aynısını çeksinler.” dedi.

bulent ersoy kurk

“Hayvanlar ömürleri boyunca acı çekiyor”

Hayvanların canlı canlı derilerinin yüzüldüğünü ve eziyet edilerek lüks tüketime malzeme edildiğini belirten Gedik, hayvan hakları konusunu savunacağını belirtti. Gedik “Öyle bir işlem ki hayvanlar ömürleri boyunca acı çekiyor. Kesilip yenen diye bir şey var mı? Nasıl ki bir köpeğin kürkünü giymiyorsa tavşanınkini de tilkininkini de giymeyecek. Can bu, acı çekiyor. Bunun tilkisi, kurdu, köpeği yok. Bunlar can ve canları acıyor. Kötü ortamlarda, küçücük kafeslerde yetiştiriliyor, sonra da canlı canlı yüzülüyor. Artık bunun nesini tartışıyoruz bu devirde. Görgüsüzler yani” dedi.

hadise kurk 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gloucestershire köepk öç

Kaybolan İşitme Engelli Köpeklerini Çakıl Taşlarına Resmederek Arıyorlar

izmir liseli ayca hayvan sevgisi

Ayça’nın Babası: “Kızım Dünyanın Hayvanlara Bırakılmasını İstiyordu, İnsanları Çok Kötü Buluyordu”