in

Ömür Gedik Bursalı Hayvan dostları ile buluştu

Ömür Gedik, Bursa’nın merkez Nilüfer Belediyesi desteğiyle düzenlenen ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında hayvan dostları ile buluştu.

omur-gedik-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Nilüfer Belediyesi, Korupark AVM ve Proje Sanat Atölyesi işbirliğiyle düzenlenen  ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında düzenlenen söyleşiye, HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik konuk oldu.Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma  (HAÇİKO) Derneği kurucusu Ömür Gedik, proje kapsamında alınan mamaları sokak hayvanlarına dağıtılması için gönüllülere verdi.

Bursalı hayvan dostları doğal yaşam parkı istiyor

5 yılı aşkın süredir HAÇİKO Derneği olarak sokak hayvanları için projeler yürüttüklerini kaydeden Gedik, “Sokak hayvanları için herkes bir şeyler yapabilir. Onlara duyarsız kalarak görmezden gelmeyelim. Sokak hayvanları artık çöplerden de beslenemiyorlar ve çoğu zaman aç kalıyorlar. Onlara birer canlı olarak bakalım. Nilüfer Belediyesi’nin çalışmalarını takip ediyorum. Sokak hayvanları için duyarlı çalışmalar yapıyorlar ama Bursalı hayvan dostları bu şehirde de bir doğal yaşam parkı istiyor” dedi.

Okullarda gençleri bilinçlendirmenin çok önemli olduğunu kaydeden Gedik, “Genç nesillerin dikkatini bu konuya çekmek çok önemli. Bugünün gençleri küçükleri yarın bizim yerimizi alacak ve onların sokak hayvanlarına karşı duyarlı olması çok önemli. Pet shoplardan hayvan alınmasına karşıyız. Hayvanların yer aldığı sirklere gidilmesini arzu etmiyoruz. Orada hayvanlar üzerinden para kazanmak istiyorlar. Çevrenizde hayvanlara eziyet eden veya onları hapsedenleri görürseniz lütfen şikayet edin. Bizler dernek olarak bu konuda hukuki mücadele de ediyoruz” diye konuştu.

‘Belediye, hayvan severler ve gönüllülerle birlikte bu projeyi yürüteceğiz’

Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kayaoğlu da “Yıllardır bu konuda en duyarlı kurumların başındayız. Doğal yaşam parkını ilgili sivil toplum kuruluşları ve gönüllülerle bir araya gelerek beraber tasarlayacağız. Bunun çalışması var ve projemizi ilerleyen günlerde açıklayacağız. Belediye, hayvan severler ve gönüllülerle birlikte bu projeyi yürüteceğiz” diye konuştu.

Etkinliğin sonunda Ömür Gedik ve proje yetkilileri, ‘1 Pati 1 Aşk’ projesi kapsamında elde edilen gelirle alınan mamaların bir kısmını sokak hayvanlarına dağıtılması için gönüllülere verildi. Proje kapsamında 1 ton mama da sokak hayvanlarına dağıtılması için Nilüfer Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

avusturya3 öç

Sarhoş Kuşlar Avusturya’da Trafiği Felç Etti

sggsd

En Büyük Armağan