in

Ömrü Biten Armatür Başlıkları Hayvanlara Mama ve Su Kabı Oldu

Tekirdağ’da atık olarak ayrılan, kullanılmayan aydınlatma armatür başlıkları geri dönüştürülerek, sokak hayvanları için mama ve su kabı oldu.

TREDAŞ bünyesinde 2016 yılında kurulan ve çalışanların destekleriyle 4 yılda çok sayıda projeye imza atan gönüllüler grubu, Türkiye’nin de içinden geçtiği sıcak yaz aylarında sokak hayvanlarının mama ve su ihtiyaçları için kollarını sıvadı.
Kullanım ömrünü tamamlamış, yanmayan ve atık olarak ayrılan armatür başlıklarının sokak hayvanları için kullanılabileceğini düşünen TREDAŞ Gönüllüleri, öncelikle Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde bulunan atık malzemeleri tespit etti. Ardından, aydınlatma başlıklarının sokak hayvanlarına zarar verebilecek, vida, armatür ve tel gibi maddeleri ayrıştırıldı. Daha sonra “Enerjimiz Küçük Dostlarımız” için yapıştırmaları da yerleştirerek, ömrü bitmiş armatürlere mama ile su konularak kentin belirli noktalarına bırakıldı.

AW092630 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uskudar ve Kadikoy Belediyesinin ilce sinirlarinda bulunan Haydarpasa Garindaki hayvanlar icin her iki belediye de harekete gecti.oc

Kadıköy ve Üsküdar Belediyesi Sokak Hayvanları içim Bir Araya Geldi

4 Metrelik Cukura Dusen Yavru Kedi Kurtarildi

4 Metrelik Çukura Düşen Yavru Kedi Kurtarıldı