in

Ölüme Terk Edilen 30 Köpeğe Antalya Büyükşehir Belediyesi Sahip Çıktı

Büyükşehir Belediyesi, kimliği belirsiz kişilerce Akseki- Konya sınırında ölüme terk edilen 30 köpeğe sahip çıkarak, koruma altına aldı. Kimliği belirsiz kişiler geçen ay aynı bölgede 55 köpeği daha kaderine terk etmişti.

antalya-kopeko-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz ay Akseki-Konya sınırında dağlık alanda açlık ve ölüme terk edilen 55 köpeğe sahip çıkmış, Sahipsiz Hayvan Barınağına götürerek hayata döndürmüştü. Kimliği belirsiz kişiler Akseki-Konya sınırındaki Bademli Yaylası bölgesindeki dağlık alana 30 köpeği daha bırakıp, kaçtı. Hayvan severlerin ihbarı üzerine Büyükşehir Belediyesi, doğal ortamlarına uygun olmayan sağlıksız koşullarda yaşam mücadelesi veren ve besin ihtiyacını karşılayamayan sahipsiz köpeklere yardım elini uzattı.

antalya-terk1

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin açıklamasına göre, dağlık alandan tek tek toplanan 30 köpek, tam donanımlı ambulans ve araçlarla Büyükşehir Belediyesi Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı’na götürüldü. Karınları doyurulan, koruma ve bakıma alınan sokak köpeklerinin yaralı ve hasta olanlarının tedavilerine başlandı. Aşıları ile bakımları yapılarak, kulak küpeleri takılan iyi durumdaki köpeklerin kısırlaştırılmamış olanları kısırlaştırıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 6

Son Yürüyüşüne Yüzlerce Kişiyle Çıkan Köpek Ceviz

rehber köpek ö.ç

Görme Engelli Vatandaşın Rehber Köpeğini Öldürdüler