in

Ölüme Gönderilen Köpekler Alanya Barınağına Geri Getirildi

Antalya’nın Alanya ilçesinden kamyona yüklenen ve Mersin’de muhtelif bölgelerde bırakılmak amacıyla yola çıkarılan 70 köpek, Alanya Barınağı’na geri getirildi.

Alanya Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü’nün hayvan toplama ekiplerince vatandaş ve muhtarların talebi üzerine yaylalarda toplanan ve Mersin sınırına girilmesi sebebiyle Jandarma tarafından Bozyazı Hayvan Barınağı’na yönlendirilen sahipsiz köpekler, yapılan görüşmeler neticesinde Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Barınağı’na getirilerek rehabilitasyon süreci için teslim alındı.

alanya oluma gonerilen kopekler 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Alanya Belediyesi Veteriner İşler Müdürlüğü’ne bağlı Hayvan Toplama ekiplerince Perşembe günü Söğüt, Çayarası, Kaplanhanı, Sarıveliler ve Gazipaşa/Mersin bölgesi ortak yaylalarında toplanan sahipsiz hayvanlar, kısa yoldan gelmek maksadıyla Mersin/Bozyazı sınırına girmesi sonucu burada aracı durduran Jandarma ekiplerince, Bozyazı Hayvan Barınağı’na sevk edilmişti.

Yapılan görüşmeler neticesinde sahipsiz hayvanlar, dün Alanya Belediyesi Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne sevk edildi. Sevk işleminin ardından yapılan kontrollerde hayvanların herhangi bir zarar görmeden sevki gerçekleşerek bakım ve rehabilitasyona alındığı açıklandı.

Alanya’dan Kamyona Yüklenen 70 Köpek Mersin’e Sokulmak İstenirken Yakalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersine sokulmak istenen kopekler

Alanya’dan Kamyona Yüklenen 70 Köpek Mersin’e Sokulmak İstenirken Yakalandı

yaralanan kopegin yardımına vatandaslar yetisti

Kazada Yaralanan Köpeğin İmdadına Vatandaşlar Yetişti