in

Ölümcül Bir Fotoğraf Karesi: Lale Yapraklarını Yiyen Kedi Hayatını Kaybetti

Bitkilerin kediler için zararını bilmeyen ingiliz hayvansever, kedisini laleler ile birlikte bırakınca hayatının hatası yaptığını 24 saat içinde anladı…

Çiçekler ve kedilere zararı hakkındaki bilgisizlik dramatik bir son getirdi. İngiliz Luliet Cridlow kedisi Kiki’yi evinde bulundurduğu laleler ile baş başa bıraktığında, bunun kedisinin sonu olacağını bilmiyordu.

Juliet Cridlow çok sevdiği kedisi Kiki’yi evinde çiçeklerin yanında görüntülerken bu pozun son fotoğraf olacağını bilmiyordu. Çektiği bu güzel fotoğraftan 24 saat sonra kedisi Kiki hayata gözlerini yumdu. Cridlow, kendisine hediye edilen laleleri evinde masasına vazo içerisine koyduktan sonra kedisi ile fotoğrafını çekti ve sonrasında dışarı çıktı, ertesi sabah uyandıktan sonra kedisi Kiki’yi halsiz ve bitkin bir şekilde bulan Cridlow, sonrasında ise panikle veterinere koştu.

ciceklerinkedilerezarari

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kedi Kiki Lalelerden Zehirlendi

Veteriner’den duyduğu ise onu şok etmişti. Evindeki laleleri yiyen kedisinin böbreklerini zehirlenmiş olduğunu öğrendi. Veterinerin tüm müdahalelerine rağmen Kiki sağlığına kavuşamadı ve hayata gözlerini yumdu.

Juliet Cridlow ölümünden dolayı çok üzgün olduğu kedisi için şunları söyledi: “Ben evime çok fazla çiçek almamıştım daha önce, geçmişte muhtemelen bir-iki kez aldım ve kediler için zehirli olduğunu bilmiyordum. O gün eve geldiğimde, koltukta oturuyordum ve Kiki çiçekleri görünce ayağa fırladı ve laleleri koklamaya başladı. O görüntünün mükemmel bir fotoğraf fırsat gibi görünüyordu, hemen telefonumu aldım aldı ve fotoğrafını çektim. O kare benim için trajik bir son kare oldu.” açıklamasını yaptı.

 

Kedi dostlarınız için ölümcül tehlikesi olan bitkiler.

Evlerinizde Kedi ve Köpek Dostlarınız için Zararlı Olabilecek Bitkiler

 

Kaynak: The Sun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

izmir faytoniskencesi

İzmir’de Yürek Burkan Görüntü: Faytona Bağlı At Yorgunluk ve Bakımsızlıktan Bayıldı

Ispartada Öldürülen 18 Köpeğin Tarım İlacıyla Zehirlendiği Ortaya Çıktıöçç

Isparta’da Öldürülen 18 Köpeğin Tarım İlacıyla Zehirlendiği Ortaya Çıktı