in ,

Ölmek Üzere Olan Köpeği Sahiplenip Kendi Hayatının Baş Kahramanı Yaptı

15 Şubat 2021 Pazartesi günü Edirne yolunda Otoban kenarında belki de ölümüne en fazla 1 gün kala bulunan Odin’in duygulandıran sahiplenme hikayesi…

15 Şubat 2021 Pazartesi günü Edirne yolunda Otoban kenarında belki de ölümüne en fazla 1 gün kala bulunan Odin için bir mucize doğdu. Hemen hemen 2 yaşında olduğu tahmin edilen Terrier cinsi olan Odin, yaşadığı bu acı travmalar sonucunda insanlarla göz göze gelmekten dahi korkar durumda bulundu.

Olmek Uzere Olan Kopegi Sahiplenip Kendi Hayatinin Bas Kahramani Yapti3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Odin, bulunmasının ardından ilk gecesinde Kadıköy’de Anatolia Hastanesi’ne yatırıldı. Üzerinde neredeyse 100’e yakın kene olması bu minik canı oldukça bitkin bıraktı. 3 gün boyunca kene ve diğer tedavilerinin ardından, güzel bir kuaför keyfinden sonra yeni yuvasına doğru yola çıktı. Ancak Odin o kadar akıllı bir köpek ki, o kadar zorluklar yaşamasına hasta olmasına rağmen 3 gün hastanede kaldığı sürece tuvaletini yapmadı ve dışarı çıkarıldığı ilk anda delilerce tuvaletini yaptı.

Olmek Uzere Olan Kopegi Sahiplenip Kendi Hayatinin Bas Kahramani Yapti2

1 Saat Boyunca Serum Tedavisi Uygulandı

Odin, yeni evine geldiğinde ilk kez tıraş olmasının da etkisiyle bir deri bir kemik durumda ve yatağından ayrılmadan insanlardan korkarak öylece durmayı tercih etmişti. 1 haftanın sonunda hem yuvasına alışmış hem de korkusunu biraz daha atmış olan Odin, yemek yememeye hareket etmemeye başladı. Ardından Odin’in sırtında bir yarası olduğunu fark eden yeni ailesi enfeksiyon kaptığını görünce o gece hemen veteriner hekime götürdüler. Ufak bir operasyonla yarası alınan Odin’e 1 saat boyunca serum tedavisi uygulandı.

Olmek Uzere Olan Kopegi Sahiplenip Kendi Hayatinin Bas Kahramani Yapti6

“Yeni yuvamızdaki hayallerimizin de baş kahramanı, Odin.”

2 hafta boyunca her gün aşı olan Odin’in bu süreçte çok yorulduğunu ama kendisine gelip iyi olduğunu söyleyen yeni sahibi, “Artık mamasını yiyor suyunu içiyor, dışarıda da koşup oynuyordu. Ancak ilk günden beri belki de dışarıda yaşadığı travmatik durumlardan dolayı diğer köpeklerde arası pek iyi değil, ama yavaş yavaş alışıyor. Odin yaklaşık 3 aydır bizimle ve şuan hayatımızın merkezi olmuş durumda. Yakında kız arkadaşımla evleneceğim ve Odin’i de büyük bir değişiklik bekliyor. Ancak şunu söyleyebilirim ki şuan Odin hem kız arkadaşımın hem de benim hayatımızın merkezi. Yeni yuvamızdaki hayallerimizin de baş kahramanı, Odin.” ifadelerine değindi.

Olmek Uzere Olan Kopegi Sahiplenip Kendi Hayatinin Bas Kahramani Yapti5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IBB Tarafindan Falezlere Cekilen Celik Aglar Bolgede Yuvalanan Gocmen Kuslarin Olumune Neden Oldu

Falezlere Çekilen Çelik Ağlar, Bölgede Yuvalanan Göçmen Kuşların Ölümüne Neden Oldu

kopek egitmenei

Köpek Eğitmeni Mustafa Kobaş ile Özel Röportaj: Sokakta Yaşayan Köpekleri Rehabilite Ederek Hayatlarına Dokunabiliriz